Connect with us

Zprávy

Dell představil nejnovější pracovní stanici Precision

Dell představuje nový model Precision 7865 Tower, první stolní pracovní stanici Precision založenou na procesorech AMD a první systém Precision s procesory AMD Ryzen Threadripper PRO 5000 řady WX. Pracovní stanice je vhodná pro řadu tvůrčích činností jako je tvorba animací nebo vývoj aplikací rozšířené reality, ale také pro analýzu rozsáhlých souborů dat. Předností nového modelu Precision je obrovský výkon ve spojení s flexibilitou.

Nový výkonný stolní počítač v provedení tower podporuje nejlepší dostupný procesor AMD pro pracovní stanice na trhu Threadripper PRO 5900WX. Počítač Precision 7865 Tower je maximálně přizpůsobený náročné práci s vícero běžícími aplikacemi a umožňuje uživatelům efektivněji řešit komplikované úlohy. Precision 7865 Tower nabízí jak vysokou taktovací frekvenci (na které záleží při interaktivních úlohách, například práci se systémy CAD), tak výpočetní výkon (potřebný pro úlohy, jako je renderování nebo simulace). Bez kompromisů tedy může sloužit datové vědě, grafickému designu, zpracování obrazu a práci v oblasti VR a AI.

Pracovní stanice Precision 7865 Tower je určena pro konstruktéry, architekty, tvůrce a designéry, kteří potřebují provádět různé typy úloh. K tomu je vybavená až 64 procesorovými jádry, až 56TB úložištěm, volitelným rozhraním Thunderbolt 3, až 1 TB operační paměti DDR4 ECC s technologií RMT Pro a profesionální grafickou kartou (až 16GB AMD Radeon Pro W6800 nebo až 48GB NVIDIA RTX A6000). Počítač Precision 7865 Tower umožňuje současně tvořit a renderovat bez ztráty výkonu.

Vyšší výkon zároveň znamená i více tepla. Proto má nově navržená skříň mřížku pro odvětrávání, která umožňuje využít separátní vzduchové kanály pro jednotlivé kritické komponenty. To zvyšuje účinnost chlazení a také snižuje hlučnost, takže se uživatel může soustředit na práci, zatímco systém běží hladce a tiše. Šasi je přitom ještě o 14 % menší než u modelu Precision 7820 Tower.

U pracovní stanice Precision 7865 Dell dbá také na jednoduchost servisu. Údržba a modernizace jsou jednodušší díky pohodlnému přístupu zepředu a ze strany. Na interiér také není potřeba žádné nářadí, prostředí je uspořádané s barevně odlišenými komponenty, které umožňují intuitivnější upgrade paměti, úložiště nebo grafické karty podle individuálních nároků na výkon. Konstruktéři společnosti Dell mysleli na budoucnost a kladli důraz na možnosti modernizace a škálovatelnost, aby počítač naplňoval nejen dnešní požadavky na výkon, ale aby také rostl a vyvíjel se spolu se svými uživateli.

„Zákazníci z řad začínajících filmařů i velkých studií používají software DaVinci Resolve Studio se stále složitějšími pracovními postupy s videem ve vysokém rozlišení. Technika, kterou potřebují ke své tvorbě, musí být spolehlivá a výkonná. Nový počítač Precision 7865 Tower s procesorem AMD Ryzen Threadripper PRO poskytuje vysoký výkon a podporuje komplexní výpočty a našim zákazníkům nabízí výkonný a konfigurovatelný systém pro provoz Blackmagic Design Resolve Studio,“ říká Dan May, prezident společnosti Blackmagic Design.

Díky softwaru Dell Optimizer pro pracovní stanice Precision je navíc systém chytřejší, protože se pomocí umělé inteligence učí stylu práce svého uživatele, reaguje na jeho potřeby, automaticky zvyšuje výkon aplikací a poskytuje specializované reporty a analýzy.

Pracovní stanice Precision 7865 Tower má promyšlený design, který usnadňuje přístup k vnitřním komponentám. Uzamykatelné šasi s detekcí vniknutí pomáhá zajistit jeho bezpečnost. Modul TPM 2.0 a samošifrovací pevné disky vytvářejí komplexní řešení, na které se uživatelé mohou spolehnout a které pomáhá chránit citlivá data, duševní vlastnictví a důvěrné projekty. Ke snadnému užívání přispívají i často používané porty USB typu C a A, které jsou vhodně umístěné na přední straně, a madla pro pohodlný úchop, díky nimž je počítač v případě potřeby lépe přenosný.

Pracovní stanice Precision 7865 Tower, která i nadále nabízí řešení pro různá pracovní prostředí a týmy, podporuje vysokorychlostní sítě (nativně 1 Gb a 10 Gb), podporuje práci z domova a umožňuje virtuální práci více uživatelů na jednom stroji. Díky pokročilému nástroji pro správu AMD Advanced Management s desktopovou a mobilní architekturou pro systémový hardware (DASH) umožňuje počítač Precision 7865 bezpečnou vzdálenou správu a správu přes vyhrazené připojení, takže správci IT mohou zajišťovat potřeby zaměstnanců bez ohledu na to, kde se rozhodnou pracovat.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com