Zprávy

Čtvrtá generace Lenovo ThinkCentre M90a Pro zvyšuje standard pro stolní počítače typu All-in-One

Společnost Lenovo představila čtvrtou generaci zařízení ThinkCentre M90a Pro a nastavila nový standard pro profesionální stolní počítače typu all-in-one (AIO). Tento výkonný počítač s operačním systémem Windows 11 je navržen tak, aby vyhovoval potřebám tvůrců obsahu i moderních pracovišť. Uživatele ohromí 27palcovým QHD displejem a chytrými funkcemi, které zlepšují využití, konektivitu a soukromí.

“Moderní společnosti vyžadují více než jen vysoce výkonné počítače. Potřebují řešení, která jsou chytrá a intuitivní, spolehlivá a efektivní a zároveň poskytují možnost bezproblémově vytvářet ekosystém více zařízení,“ řekl Sanjeev Menon, viceprezident a generální ředitel sekce Worldwide Desktop Business v oblasti Intelligent Devices Group ve společnosti Lenovo. “V neustále se vyvíjejícím hybridním prostředí zaměstnanci využívají k práci průměrně 2,5 zařízení1 a chtějí mít k dispozici jak stolní počítač, tak notebook, aby byli produktivnější2. Lenovo ThinkCentre M90a Pro Gen 4 je řešením pro firmy, které chtějí vytvářet flexibilnější, efektivnější a produktivnější pracovní prostředí.”

 

Výkon potřebný pro působivé výsledky

Čtvrtá generace ThinkCentre M90a Pro, přinášející dostatečný výkon, rozšiřitelnost i výsledky, je připravena přijmout jakoukoliv výzvu díky nejmodernějším technologiím zahrnujícím platformu Intel vPro Enterprise a procesory Intel Core i9 až 13. generace, grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 4050 a až 64 GB DDR5 operační paměti. Pro snadnou optimalizaci systému je ThinkCentre M90a Pro Gen 4 vybaven nástrojem Energy Performance Optimizer, který využívá strojové učení k rozpoznání úkolů a zvýšení výkonu v případě potřeby.

ThinkCentre M90a Pro Gen 4 umožňuje mimořádně rychlé sdílení souborů pomocí portu Thunderbolt 4, který zvládne přenosovou rychlost až 40Gbps, díky čemuž bude přenos videí a podobně velkých souborů hračka3. Profesionálům, kteří potřebují ještě více, může tento AIO stolní počítač nabídnout podporu dalšího 8K monitoru nebo dvou 4K monitorů a může být vybaven externími GPU a úložnými jednotkami. Zároveň po připojení k jiným zařízením může fungovat jako monitor.

Přesné a promyšlené zobrazení

Větší nutně neznamená lepší, ale ThinkCentre M90a Pro Gen 4 je výjimka. Může se pochlubit 27palcovým QHD displejem, který dokáže zobrazit i ty nejjemnější detaily v jasu 350 nitů a 99% barevném pokrytí sRGB. Díky tomu návrhy a umělecká díla přesně zobrazí inspiraci a vizi svých tvůrců.

Každý počítač ThinkCentre M90a Pro Gen 4 je individuálně kalibrován, aby se zajistilo, že stejný obraz bude u každého modelu vypadat stejně. Tento prémiový AIO se nezaměřuje jen na práci umělců, ale také na jejich pohodu. Má certifikáty Eyesafe 2.0 a Flicker Free od společnosti TÜV Rheinland a hardwarově zabudovanou technologii Natural Low Blue Light, která snižuje únavu a zatížení očí.

 

Zjednodušené propojení více zařízení

Moderní organizace potřebují zajistit spolupráci mezi odděleními a zařízeními a ThinkCentre M90a Pro Gen 4 je řešením pro vytvoření hybridního ekosystému. Kromě portu Thunderbolt 4 nabízí ThinkCentre M90a Pro Gen 4 také volitelný port Thunderbolt 34, který uživatelům umožňuje sdílet displej jako Thunderbolt monitor při připojení pomocí USB-C kabelu, který je součástí balení. Prostřednictvím této funkce mohou uživatelé také sdílet druhý M.2 SSD disk s notebookem nebo počítačem a využívat vysokorychlostní přenos dat.

Čtvrtá generace ThinkCentre M90a Pro má energie na rozdávání díky bezproblémovému propojení s jinými notebooky nebo počítači. Může se ale stát také rozšířením pro mobilní zařízení. Chytrý telefon Lenovo ThinkPhone od společnosti Motorola a vybrané smartphony Motorola se mohou připojit k tomuto AIO počítači prostřednictvím aplikace a získat tak možnost kopírovat, vložit nebo přetáhnout soubory mezi telefonem a stolním počítačem. Uživatelé mohou také spustit aplikace, odpovídat na textové zprávy a sledovat notifikace, aniž by museli používat svůj telefon.

Schopnost zvládnout jakýkoli úkol a stát se v podstatě rozbočovačem pro více zařízení činí z ThinkCentre M90a Pro Gen 4 ideální volbu pro hybridní pracovní sílu,“ doplnil Sanjeev Menon. “Designér tak třeba může zapisovat nápady na svém telefonu v kavárně, tvořit návrhy na notebooku doma a dokončovat projekt další den v práci aniž by přišel o svá data.”

 

Navržený pro moderní profesionály

Soukromí, zabezpečení a spolehlivost jsou pro moderní profesionály nezbytné a ThinkCentre M90a Pro Gen 4 dokonale kombinuje hardware a software, aby uživatelům poskytl klid. Pomocí jedinečné kombinace AI, detekce lidské přítomnosti (Human Presence Detection, HPD) nové generace s radarovým senzorem a RGB-IR kamery dokáže AIO počítač zajistit maximální soukromí pomocí bezdotykového přihlášení a odhlášení, které automaticky rozmaže vaši obrazovku, když je někdo za vámi.

Kromě řady bezpečnostních funkcí disponuje ThinkCentre M90a Pro Gen 4 zabudovaným diskrétním TPM 2.0 čipem pro bezpečnější šifrování a je vybaven technologií ThinkShield pro ochranu dat a majetku. Zároveň může blokovat úložná USB zařízení pomocí Smart USB Protection. Počítač je také testován po stránce odolnosti a spolehlivosti podle standardů Mil SPEC5, navíc disponuje certifikací UL Anti-dust.

Pro zachování výkonu a zabezpečení ThinkCentre M90a Pro Gen 4 i dalších zařízení napříč firemní flotilou je ideálním nástrojem Lenovo Device Manager pro správu koncových bodů pro všechny uživatele. Lenovo Device Manager je navržen pro bezproblémovou spolupráci Windows 11 a dalšími operačními systémy a je zároveň flexibilním a škálovatelným řešením uloženým na cloudu, které uživatelům umožňuje připojit se a konfigurovat nastavení napříč zařízeními. Lenovo Device Manager zároveň pracuje na optimalizaci a vylepšení funkčnosti zařízení, sledování konektivity, sledování změn hardwaru a softwaru a další.

 

Záměr v chytrém designu

Čtvrtá generace ThinkCentre M90a Pro přichází s několika provedeními zaměřenými na zákazníka, které zjednodušují využití pracovního prostoru a vylepšují uživatelský zážitek. Mezi tato vylepšení patří dokovací lišty pro telefon, vestavěné základny pro správu kabelů a joystick na displeji pro snadný výběr nastavení. Profesionálům, kteří chtějí ještě zvýšit produktivitu svého systému, nabízí společnost Lenovo výběr příslušenství (prodáváno samostatně), včetně zařízení pro konferenční hovory Conference Call Base se čtyřmi mikrofony pro 360stupňové dálkové snímání a čtyřmi reproduktory Harman pro naprosto čistý zvuk.

Zařízení Conference Call Base, které je certifikováno pro Microsoft Teams, se připojí k počítači pomocí standardního rozhraní USB Type-C a je vyladěno pro lidský hlas. Nabídne také funkce umělé inteligence pro potlačení ozvěny a hluku.

Cena a dostupnost6

Čtvrtá generace Lenovo ThinkCentre M90a Pro bude dostupná od listopadu za cenu od 47 900 Kč vč. DPH.

Produktové specifikace

ThinkCentre M90a Pro Gen 4
Procesor Intel vPro s procesorem Intel Core i9 až 13. generace
OS Windows 11 (Home & Pro)

Windows 11 Downgrade (Pro)

Grafika Intel UHD Graphics 770/730/710

NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU (volitelně)

Paměť Až 64GB DDR5
Úložiště7 2x M.2 SSD 256GB/512GB/1TB (volitelně)

1x 2.5” HDD 1TB (volitelně)

1x ODD (volitelně)

Displej Velikost 27 palců, téměř bezokrajový
Rozlišení QHD (2560 x 1440)
Obnovovací frekvence 60Hz
Kontrastní poměr 1000:1
Jas 350 cd/m2
Barevný gamut sRGB 99%
Certifikace TÜV Rheinland Eyesafe / TÜV Rheinland Flicker Free
Audio 5W x 2 s Dolby Atmos®
Kamera 5M RGBIR & 5M RGB & 5M RGBIR + Radar (HPD Gen 2) / Duální mikrofon

AI potlačení šumu (Intel® GNA)

Konektivita Boční 1x Thunderbolt 4
1x Thunderbolt 3 (volitelně)3
2x USB-A 3.2 Gen 2
3-in-1 čtečka karet (volitelně)
1x combo audio jack
Zadní 1x USB-C® 3.2 Gen 2 (RC)
3x USB 3.2 Gen 1 (jeden podporuje USB nabíjení)
1x DP 1.4 out
1x LAN
1x HDMI 2.1 TMDS out a HDMI in 1.4 combo
1x Intel Ethernet
Wireless Intel Wi-Fi 6E2 2×2 AX (volitelně)

Intel Wi-Fi 6 2×2 AX (volitelně)

Rozměry Bez stojanu 613.6 x 383.4 x 54.5 mm
Se stojanem Ultra-Flex V Začíná na 613.6 x 227.11 x 364.54 mm
S plně funkčním stojanem Začíná na 613.6 x 411.04 x 219.81 mm
Váha Bez stojanu 7.43 kg
Se stojanem Ultra-Flex V Začíná na 10.82 kg
S plně funkčním stojanem Začíná na 10.89 kg

 

Exit mobile version