Connect with us

Zprávy

Cisco rozšiřuje řadu průmyslových přepínačů Catalyst 9000

Hybridní práce se už dávno netýká pouze segmentu služeb. Stále častěji se minimálně části tohoto modelu prosazují i v průmyslu. To ovšem vyžaduje propojení a komunikaci podnikového IT s provozními technologiemi. Speciálně pro průmyslové sítě v odvětvích s náročnými provozními podmínkami vyvinula společnost Cisco výkonné přepínače Cisco Catalyst 9000.

Nároky na konektivitu v průmyslových provozech exponenciálně rostou nejen v souvislosti se snahami o zvyšování efektivity, ale i podporou hybridních modelů práce. Tento vývoj průmyslových provozů s sebou nese připojování systémů provozních technologií (OT) do podnikových informačních sítí. V reálném prostředí to znamená, že data OT, která sloužila pouze bezprostřednímu výrobnímu prostředí, jsou nyní otevřená do interní nebo dokonce externí sítě.

To přináší řadu výhod, například ve větší transparentnosti a tím lepším v rozhodování o optimálním využití výrobních prostředků, přesném plánování výroby dle potřeb trhu, ale třeba i plánování nutné údržby technologií. Na druhé straně propojení IT a OT klade extrémní nároky na bezpečnost (často se jedná o velmi drahé unikátní technologie) nebo rychlost. V moha výrobních procesech není zpoždění, které se běžně může vyskytovat v IT síti, vůbec myslitelné. Zpoždění emailu o půl sekundy vcelku nehraje roli, u termostatu monitorujícího kotel s velmi horkou chemikálií však může vést k havárii a ohrožení lidských životů. Aplikace hardwaru, softwaru, konektivity a služeb orientovaných na IT na výrobní úrovni musí být mnohem robustnější, přesnější a spolehlivější než ty, které jsou potřeba v kancelářích.

Právě těmto požadavkům společnost Cisco přizpůsobila nové modely přepínačů řady Cisco Catalyst 9000, které jsou určeny především pro průmyslové sítě v odvětvích s náročnými provozními podmínkami a v kritické infrastruktuře, včetně energetiky, ropného a plynárenského průmyslu nebo silniční a železniční dopravy.

Nejbohatší funkční výbavou disponuje Catalyst IE9300, který je postaven na vysoce výkonných integrovaných obvodech UADP ASIC a nabízí nejvyšší hustotu portů na trhu. Poskytuje funkce přepínání v robustním provedení s pokročilou kontrolou, zabezpečením a podporou edge computingu. Přepínač Catalyst IE9300 je založený na operačním systému Cisco IOS-XE a řízený prostřednictvím Cisco DNA Center. Poskytuje zabezpečení pomocí řešení Cisco Identity Services Engine. Nové funkce Cisco Catalyst IE 9300:

  • Bezkonkurenční výkon pro rozsáhlé sítě: Lepší škálovatelnost a spolehlivost sítě, s funkcemi, jako je možnost stohování až 8 přepínačů, které lze spravovat jako jeden, zotavení po selhání beze ztráty paketů a vysoce přesná synchronizace času.
  • Bezprecedentní přehled o prostředcích a aplikacích: Zvyšuje efektivitu díky identifikaci připojených koncových bodů pro jejich inventarizaci, automatickému uplatňování pravidel QoS na základě rozpoznávání datového provozu aplikací a monitorování stavu sítě s aktivním detekováním a odstraňováním problémů.
  • Špičkové zabezpečení celého prostředí, od provozních systémů po periferii sítě: Umožňuje vyhodnocovat a posilovat bezpečnost průmyslových systémů a uplatňovat zabezpečení s nulovou důvěrou pomocí vestavěného senzoru Cisco Cyber Vision a softwarově definovaného přístupu do sítě. Catalyst IE9300 je první přepínač, který umožňuje zabezpečení na principu nulové důvěry v provozních prostředích.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com