Connect with us

Zprávy

Cisco předá v příštích 10 letech digitální dovednosti 25 milionům lidí

Cisco Networking Academy (Netacad) jeden z největších IT vzdělávacích programů na světě, slaví 25 let od svého založení. V této souvislosti vyhlásila Netacad ambiciózní cíl výrazně posílit tento projekt budování digitálních dovedností a posilování kybernetické bezpečnosti a zapojit do něj mnoho milionů dalších studentů. V České republice programem za dobu jeho existence prošlo téměř 70 tisíc studentů.

Společnost Cisco předpokládá, že jen do roku 2025 vznikne díky rozvoji technologií a automatizace po celém světě 97 milionů nových pracovních míst. A vzdělání v Cisco Networking Academy otevírá jejím absolventům cestu k tomu, aby se o tato místa mohli ucházet. „Naším cílem je oslovit v příštích 10 letech 25 milionů lidí. Prostřednictvím našich kurzů a s pomocí vybudovaného ekosystému partnerství s vládami, akademickými institucemi a neziskovými organizacemi vytváříme rovné šance pro všechny,“ řekla Laura Quintana, viceprezidentka a generální ředitelka Cisco Networking Academy.

Cisco Networking Academy byla založena v roce 1997 a patří tak k nejdéle existujícím IT výukovým programům na světě. Poskytuje vysoce kvalitní kurzy IT dovedností a kybernetické bezpečnosti ve 190 zemích. K dnešnímu dni prošlo kurzy Cisco Networking Academy více než 17,5 milionu studentů. Akademie odstartovala partnerstvím s několika americkými středními školami, ale postupně se rozšířila na univerzity a v dalších letech vykročila za hranice školních institucí. Program Networking Academy se dostal například do věznic, vojenských základen či různých komunitních center.

S růstem sítě síťových akademií se přitom rozšiřuje i spektrum vzdělávacích příležitostí, které program nabízí. Například loni akademie spustila bezplatný online vzdělávací program Skills for All, který se soustředí na skutečně maximální otevřenost pro jakéhokoli zájemce. Je designován především na možnost přístupu přes mobilní telefony.

V České republice působí Cisco Networking Academy již 20 let. Aktuálně je v tuzemsku 88 akademií, z toho 62 na středních školách a 26 na vysokých školách. Programem Netacad prošlo skoro 70 tisíc studentů z České republiky. Získali přes 21 tisíc certifikací, které jsou uznávaným standardem v oboru a přinášejí výhodu pro obě strany: zaměstnavateli dokládají, že uchazeč o práci skutečně má znalosti, které deklaruje. Absolventovi kurzů otevírají dveře k zajímavé práci, která je odpovídajícím způsobem ohodnocená.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com