Connect with us

Zprávy

Cisco nasazuje na stadionu Manchesteru City chytrou platformu WaitTime pro monitoring provozu v reálném čase

Společnost Cisco a Manchester City pokračují v zavádění moderních technologií, které jsou zaměřeny na zvýšení komfortu a zážitku fotbalových fanoušků při zápasech Premiere League. Po projektu „chytré šály“, která sbírá užitečná data například o emocích diváků v průběhu utkání, nasazují na Etihad Stadium oba partneři platformu WaitTime pro sledování pohybů díváků na stadionu v reálném čase.

Platforma WaitTime s využitím umělé inteligence poskytuje v reálném čase informace o hustotě davu a pohybu lidí na stadionu s cílem jednak zlepšit pohodlí a zážitky samotných návštěvníků, ale i poskytnout data pro zvýšení celkové efektivity provozu stadionu. Software WaitTime ve spojení s hardwarem (kamerové systémy, sítě) nabízí desítky využitelných dat. Umí například návštěvníkovi doporučit nejrychlejší trasu do jeho sektoru, najít nejméně obsazenou toaletu či stánek občerstvení s nejkratší frontou. Data a doporučení mohou být sdílena buď na obrazovkách na stadionu, nebo přímo prostřednictvím mobilních aplikací v chytrých telefonech. Managementu stadionu umožňuje například řídit nasazení personálu u jednotlivých vstupních bran nebo na jiných místech v prostoru stadionu. Velké množství dat, které platforma průběžně sbírá navíc dovoluje i vytvářet nejrůznější scénáře například pro různé typy akcí (fotbalový zápas, koncert) nebo různé publikum.

„Inovativní technologie WaitTime je dokonalým příkladem toho, jaké možnosti poskytuje správná síťová infrastruktura,“ uvedl Ken Martin, generální ředitel Cisco pro globálního prodeje v oblasti sportu, médií a zábavy.

Manchester City není zdaleka jediným klubem, s nímž Cisco spolupracuje při nasazování nejmodernějších technologií do provozu stadionu. Na komplexní hyperkonvergované infrastruktuře Cisco je například postaven celý chod supermoderního So-Fi Stadium v Kalifornii, na němž bojují týmy amerického fotbalu Los Angeles Rams a Los Angeles Chargers. Kromě Manchesteru City je Cisco rovněž technologickým partnerem královského klubu Real Madrid a end-to-end zasíťování Cisco řídí stadion Santiago Bernabéu.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com