Connect with us

Zprávy

Cisco díky spolupráci s Microsoftem zpřístupní Teams ve svých zařízeních

Technologičtí giganti Cisco a Microsoft spouštějí spolupráci v segmentu videokonferenčních řešení. Partnerství obou firem umožní od příštího roku spouštět na vybraných videokonferenčních zařízeních Cisco Room a Cisco Desk službu Microsoft Teams jako výchozí. Uživatelé tak získají svobodu volby, zda pro svůj meeting použijí Microsoft Teams nebo aplikaci Cisco Webex.

Podle dat Cisco až 85 % jejích zákazníků používá pro svoji práci více než jednu videokonferenční platformu. A při nasazení různých nástrojů či řešení mohou vznikat problémy s jejich nekompatibilitou, což se pak negativně odráží i v produktivitě. Spolupráce Microsoftu a Cisca přinese zákazníkům flexibilnější prostředí a vstup jednoho z nejužívanějších videokonferenčních nástrojů do světa špičkových zařízení s pokročilými funkcemi, jako jsou například redukce okolního hluku nebo inteligentní kamery s detekcí mluvčího. „Naše partnerství se společností Microsoft propojuje dva lídry v oblasti řešení pro spolupráci. V hybridním pracovním prostředí zákazníci požadují, aby spolupráce probíhala podle jejich představ a nechtějí řešit, na jakém zařízení nebo s jakou videokonferenční platformou,“ uvedl viceprezident Cisco Jeetu Patel.

Portfolio zařízení Cisco certifikovaných pro Microsoft Teams bude zahrnovat řadu video zařízení a periferií, které umožňují hybridní práci v jakémkoli pracovním prostoru – od menších prostor, jako huddle spaces, zasedací místnosti až po velké konferenční místnosti a školicí centra.

V první vlně bude od počátku příštího roku pro Teams certifikováno šest nejoblíbenějších Cisco zařízení pro schůzky tři periferní zařízení. A další budou přibývat. Certifikace začátkem roku 2023 bude zahrnovat Cisco Room Bar, tabule Cisco Board Pro s úhlopříčkou 55 a 75 palců, Cisco Room Kit Pro pro malé, střední a velké zasedací místnosti. Následovat budou Cisco Desk Pro a Cisco Room Navigator. Uživatelé získají možnost si v certifikovaných zařízeních nastavit Microsoft Teams jako výchozí prostředí, ale zároveň bude i nadále podporováno připojení ke schůzkám Webex se všemi funkcemi. První periferie s certifikací, inteligentní USB webová kamera Cisco Desk Camera 4K, bude k dispozici již tento měsíc a počátkem příštího roku pak přijde dvojice sluchátek s tlačítkem Teams.

Všechna certifikovaná zařízení bude možné spravovat v centru pro správu Teams a na novém portálu pro správu Teams Rooms Pro a také prostřednictvím Cisco Control Hub.

Continue Reading

© ICTrevue.cz