Connect with us

Zprávy

Canon uvádí na trh pět všestranných 4K videokamer Získejte nejlepší záběry a vyprávějte příběhy pomocí kamer XA65/XA60, XA75/XA70 a LEGRIA HF G70

Společnost Canon Europe dnes uvádí na trh čtyři profesionální videokamery – XA65, XA60, XA75 a XA70 – a videokameru LEGRIA HF G70 pro amatérské tvůrce. Nové videokamery jsou vhodné pro široké spektrum použití, včetně dokumentární tvorby, firemních akcí nebo vzdělávání. Dokáží zachytit obraz mimořádně kvalitně v rozlišení 4K a živě přenášet v HD UVC přes USB-C[1]. Jsou navíc vybavené pokročilým automatickým ostřením a funkcí detekce obličeje a nabízejí profesionální výkon. Všechny umožňují záznam ve formátu MP4, přičemž čtyři profesionální modely jsou vybavené záznamem XF-AVC pro potřeby vysílání.

Vysoce kvalitní záznam ve 4K

Kompaktními videokamerami Canon mohou tvůrci obsahu v jakékoli situaci snadno zachytit vynikající záběry v rozlišení 4K. Modely XA65/XA60 a XA75/XA70, které jsou postavené na obrazovém procesoru DIGIC DV6 a využívají snímač typu CMOS o velikosti 1/2,3″, respektive 1,0″, jsou schopné pořizovat záznam v rozlišení 4K UHD a Full HD s převzorkování na HD ve špičkové kvalitě, takže jsou ideální pro široké spektrum různých scénářů

Díky spojení s inteligentní optickou konstrukcí mohou tyto videokamery dosáhnout velkého rozsahu zoomu v lehkém těle. Kamery dosahují ekvivalentní ohniskové vzdálenosti 35 mm, přičemž modely XA65/XA60 nabízí 20x optický zoom a modely XA75/XA70 15x zoom. Všechny profesionální modely podporují 40x digitální zoom, který lze rozšířit až na 800x u XA65/XA60 a 600x u XA75/XA70. Jsou nejen špičkově vybavené z hlediska filmových schopností, při konstrukci byl kladen důraz na ovladatelnost. Zlepšuje ji nový rozměrný 3,5palcový dotykový LCD monitor a elektronický hledáček Ocular s vysokým rozlišením.

Precizní ostření, stabilní snímání

Se systémy precizního automatického ostření kamery XA65/XA60 a XA75/XA70 mohou tvůrci obsahu zacílit na natáčený objekt a snadno sledovat akci. Modely XA75/XA70 s funkcí automatického ostření Dual Pixel CMOS AF dokážou ostřit rychle a přesně, asistent ostření Dual Pixel zase usnadňuje ruční zaostření. Řada XA65/XA60 využívá pokročilý systém hybridního automatického ostření, takže ostří přesně i za špatných světelných podmínek. Všechny umožňují zvolit mezi rychlým a plynulým automatickým ostřením. Lze ho ovládat také pomocí 3,5palcového LCD displeje, kde může kameraman snadno nastavit bod zaostření jediným dotykem. Pro ještě větší přesnost a pohodlí, zejména v rušném prostředí, kde kameraman potřebuje udržet objekt v záběru, je k dispozici automatické ostření s detekcí a sledováním obličeje. Všechny jsou vybaveny manuálním ostřením, které lze ovládat buď prstencem ostření/zoomu, nebo ovládacím prstencem na objektivu u kamer XA75/XA70. Kamery jsou vybavené pětiosou stabilizací obrazu, která je zárukou neroztřesených záběrů.

Široké možnosti formátů záznamu

Díky řadě flexibilních možností záznamu lze XA65/XA60 a XA75/XA70 bez problémů využít v profesionálních produkčních procesech, ať už zvolí formát XF-AVC 4K UHD 160 Mb/s při 25 P pro televizní vysílání anebo kodek MP4 4K UHD 150 Mb/s při 25 P s menší velikostí souborů, s nimiž se snáze manipuluje. Videokamery lze použít v mnoha různých prostředích a situacích, nabízejí řadu speciálních možností záznamu včetně zpomaleného a zrychleného, vkládání data a času do obrazu, nebo infračerveného režimu pro natáčení ve tmě. Lze je také snadno začlenit do sestavy s více kamerami, funkce vlastního nastavení obrazu umožňuje barevně sladit záběry s jinými kamerami Canon. Pro profesionální záznam zvuku jsou kamery XA65/XA60 a XA75/XA70 vybavené dvěma audio vstupy XLR a čtyřkanálovým lineárním PCM pro nastavení úrovně záznamu a vstupní citlivosti.

Rozšířené možnosti připojení

Nové profesionální videokamery Canon nabízejí řadu možností připojení, které umožňují jednoduchý a rychlý přenos videa ve vysokém rozlišení. Kamery XA65/XA60 a XA75/XA70 jsou schopné přenášet HD video v UVC přes USB-Ci skrze PC – ideální pro potřeby školství a online nebo hybridní výuku. Všechny modely jsou vybaveny HDMI výstupem, simultánním zálohováním a plynulým přepnutím zápisu na dvě karty SD, přičemž modely XA65 a XA75 nabízejí navíc výstup 3G-SDI.

Probuďte v sobě filmaře

Model LEGRIA HF G70 je multifunkční videokamera, která poskytuje profesionální vlastnosti se snadným ovládáním. Je určená pro začínající filmaře a dokumentaristy, kterým umožňuje profesionální výstup. Tato videokamera je postavená na snímači CMOS typu 1/2,3 a vysoce kvalitním objektivu s 20x optickým zoomem. Zaznamenává video v rozlišení 4K UHD ve formátu MP4 a převzorkovaný záznam HD s dokonalým detailem. Výstupy HDMI a USB-C umožňují uživatelům využívat kameru LEGRIA HF G70 jako webovou a dosáhnout tak vysoké obrazové kvality u videohovorů a sdílení obsahu online. K dispozici jsou navíc různé scénické režimy, včetně nočního režimu, záznamu údajů z displeje a režimu zvukové scény, který přidává zvukový záznam sladěný se snímaným prostředím.

Vylepšení produktů v celém portfoliu profesionální audiovizuální techniky

Vedle nových videokamer Canon na trh uvádí několik dalších produktů pro potřeby broadcast a živé produkce, například PTZ kameru CR-N700, objektiv CN8x15 IAS S E1/P1, rozšiřující modul EU-V3 a referenční monitor DP-V2730. Nejnovější PTZ kamera značky Canon s označením CR-N700 nabízí rozlišení 4K60P se vzorkováním 4:2:2 a 10bitovou barevnou hloubkou s připojením 12G-SDI a je určená pro špičkovou televizní produkci. Společnost Canon na trh uvádí také filmový objektiv CR-CN8x15 IAS S E1/P1 a rozšiřující modul EU-C300 a vydává aktualizaci firmwaru Cinema EOS, která umožní využít špičkové filmové kamery Canon EOS C500 Mark III a EOS C500 Mark II pro potřeby produkce živého vysílání. Canon dnes také uvedl referenční displej DP-V2730 s úhlopříčkou 27 palců, který rozšiřuje řadu 4K monitorů Canon.

Další informace o kamerách XA75/XA70, XA65, XA60 a LEGRIA HF G70 naleznete na stránkách:

https://www.canon.cz/video-cameras/xa70/

https://www.canon.cz/video-cameras/xa75/

https://www.canon.cz/video-cameras/xa65/

https://www.canon.cz/video-cameras/xa60/

https://www.canon.cz/video-cameras/legria-hf-g70/

XA75/XA70 – hlavní funkce a vlastnosti:

 • Snímač 1″ typu CMOS a procesor DIGIC DV6 pro záznam v rozlišení 4K UHD
 • 15x optický zoom a 40x digitální zoom
 • Automatické ostření pomocí technologie Dual Pixel CMOS AF a sledování obličeje
 • Duální XLR audio vstup se 4kanálovým záznamem zvuku
 • Podpora snímání v infračerveném spektru
 • Podpora USB Video Class (UVC)i
 • 3G-SDI (pouze XA75) a výstup HDMI

XA65/XA60 – hlavní funkce a vlastnosti:

 • Snímač 1/2,3″ typu CMOS a procesor DIGIC DV6 pro záznam v rozlišení 4K UHD
 • 20x optický zoom a 40x digitální zoom
 • Duální XLR audio vstup se 4kanálovým záznamem zvuku.
 • Podpora snímání v infračerveném spektru
 • Podpora USB Video Class (UVC)i
 • 3G-SDI (pouze XA65) a výstup HDMI

LEGRIA HF G70 – hlavní funkce a vlastnosti:

 • 4K UHD snímač CMOS typu 1/2,3
 • Vysoce kvalitní objektiv s 20x zoomem
 • Výstup USB-C pro streamování
 • Hybridní AF
 • Zpracování převzorkovaného HD

 

***

 1. Zvukový výstup není podporován přes USB-C.

 

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com