Connect with us

Zprávy

Canon rozšiřuje rodinu celosvětově uznávaných UV flatbed tiskáren Arizona o řadu 1300 s technologií FLOW

Společnost Canon na veletrhu FESPA Global Print Expo v Mnichově uvedla na trh dva nové modely z řady UV flatbed tiskáren Arizona 1300, GTF a XTF. Jsou vybaveny uznávanou technologií FLOW, inovativním vakuovým systémem bez zón, který usnadňuje manipulaci s médii.

Řada Arizona 1300 s technologií FLOW, která rozšiřuje rozsáhlý sortiment UV flatbed tiskáren Arizona, je určena pro rostoucí segment produkce středních objemů a umožňuje velkoformátovým grafickým tiskárnám a dalším poskytovatelům tiskových služeb (PSP) nabízet svým zákazníkům širokou škálu aplikací pro maloobchod, segment značení, oblast interiérových dekorací, obalů a pro průmyslové trhy. Nové tiskárny, navržené s ohledem na produktivitu, umožňují všestranný, přesný a vysoce efektivní tisk na více desek a oboustranný tisk.

Díky variabilní rychlosti tisku až 52,8 m²/hod. umožňuje řada Arizona 1300 s technologií FLOW uživatelům tisknout vysoce hodnotné tiskové aplikace s ostrou kresbou. Zákazníci budou moci profitovat z poutavých výtisků na pevná nebo pružná média libovolného rozměru až do velikosti 1,25 x 2,5 metru u modelu Arizona GTF nebo 2,5 x 3,08 metru u modelu Arizona XTF. Díky technologii FLOW je změna média a velikosti tiskových desek mnohem rychlejší. To z ní činí ideální řešení pro tisk mnoha malonákladových zakázek rozložených do celého dne. Uživatelům umožňuje vytvářet výtisky v komerční kvalitě s vyšší úrovní produktivity. Vzhledem k tomu, že zde nejsou vakuové zóny, je zapotřebí mnohem méně maskování a lepení, což snižuje námahu, čas i náklady.

Vylepšení automatizace pro průmyslovou produktivitu

Tiskárna Arizona je navržena tak, aby byla nenáročná na údržbu, s vylepšeními automatizace, která uživatelům poskytují možnosti podpory průmyslových standardů produktivity a funkce pro zlepšení doby provozuschopnosti. A to je pro dnešní tiskové podniky zásadní.

Mezi tato vylepšení patří aktualizovaný systém údržby tiskové hlavy bez nutnosti ručního zásahu, který selektivně obnovuje funkci trysek během několika sekund, a uživatelské rozhraní aktualizované o pokročilé ovládání rozvržení obrazu. Nové možnosti nastavení na poslední chvíli před tiskem zahrnují ořezávání, flexibilitu více referenčních bodů a vizualizaci a úpravu pořadí tiskových vrstev.

Tyto ovládací prvky také umožňují obsluze provádět volbu substrátu na poslední chvíli, která je nutná k rychlé reakci na změny v dostupnosti materiálu desek. Tím pomáhá využívat zbytky a snižovat množství odpadu a zároveň poskytuje větší flexibilitu, úsporu času a efektivitu nákladů. Řada Arizona 1300 s technologií FLOW obsahuje také účtovací rozhraní (API), které poskytuje cenné údaje o spotřebě inkoustu a době výroby, například pro další zpracování v účetních balíčcích.

Výjimečná kvalita tisku na celou řadu pevných a pružných médií

U řady Arizona 1300 s technologií FLOW byly přidány nové tiskové režimy. Patří mezi ně Quality-Smooth, Production-Plus a Quality-Plus (k dispozici pro 8kanálové konfigurace), které zajišťují výjimečnou kvalitu tisku. Dodatečné režimy „Plus“ také umožňují uživatelům dosáhnout většího barevného gamutu pro vytváření poutavých aplikací se světle azurovým, světle purpurovým a bílým inkoustem v režimech tisku vyšší kvality pro výjimečně kvalitní fotografické a výtvarné aplikace.

Nové modely Arizona 1300 GTF a XTF si zachovávají uznávanou tiskovou technologii VariaDot třetí generace, která přináší fotorealistickou reprodukci obrazu, a ještě pokročilejší využití různých velikostí kapek inkoustu v různých barvách. To zajišťuje největší výběr v poměru kvality a rychlosti. Poskytovatelé tiskových služeb nyní mohou snadněji a produktivněji nabízet vysoce kvalitní aplikace na celé řadě tuhých a pružných médií – a také na substrátech nepravidelných tvarů.

Udržitelný design

Životní cyklus produktů řady UV flatbed tiskáren Arizona, od návrhu a výroby až po použití, opětovné použití a recyklaci, byl vyvinut tak, aby byl udržitelný. Dmychadlové boxy pro technologii FLOW a LED vytvrzování přispívají k energetické účinnosti, zatímco tiskárna je navržena tak, aby byla opravitelná a snadno rozebíratelná – to umožňuje opětovné použití a recyklaci materiálů a podporuje přechod na cirkulární ekonomiku. Kromě toho se k výrobě zařízení ve výrobním závodě v Německu používá 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů a technologie VariaDot snižuje spotřebu inkoustu. Inkousty získaly certifikaci GREENGUARD Gold a jsou tak bezpečnější pro použití ve veřejném prostředí, neobsahují nebezpečné látky znečišťující ovzduší (HAP) a těkavé organické látky (VOC).

Mathew Faulkner, ředitel marketingu a inovací skupiny velkoformátového tisku pro region EMEA společnosti Canon Europe, říká: „Před 17 lety jsme uvedli na trh první flatbed tiskárnu Arizona a nyní stavíme na pevných základech naší špičkové technologie flatbed tisku, abychom podpořili rostoucí segment trhu se středními objemy tisku a reagovali na poptávku odběratelů tisku po rychlejším zpracování – a nyní rozšiřujeme řadu Arizona 1300 o technologii FLOW. Díky přidané technologii FLOW a vylepšením v oblasti automatizace poskytují tyto nové modely osvědčenou kvalitu a všestrannost tiskáren Arizona, ale umožňují rychlejší a jednodušší výrobu než kdykoli předtím, čímž zvyšují konkurenceschopnost našich zákazníků.“

Jens Filipsson, majitel společnosti Wiking Reklam se sídlem ve Švédsku, komentuje své zkušenosti s používáním technologie FLOW u stroje Arizona 2380 XTF takto: „Instalace stroje Arizona 2380 nám umožnila zvýšit produktivitu až o 30 %, protože se díky technologii FLOW již nemusíme spoléhat na ruční zásahy při maskování stolu. Software prostě vše zjednodušuje. Toto zvýšení efektivity nám umožňuje dodávat výrobky vždy včas. Vysoce kvalitní výstup ze stroje Arizona 2380 dokonale odpovídá standardu, kterého se snažíme dosáhnout u všech zakázek. Tato technologie nám také poskytuje velkou flexibilitu, a kdybychom toto řešení neměli, nemohli bychom být konkurenceschopní. S naší nejnovější investicí jsme opravdu spokojeni a těšíme se na pokračování dlouholeté spolupráce se společností Canon.“

Vyvýšený tisk až o 2 mm

K řadě Arizona 1300 s technologií FLOW je k dispozici také nový software PRISMAelevate XL, který umožňuje zákazníkům navrhovat kreativní aplikace s vysokou hodnotou a reliéfními efekty pomocí vytváření texturovaných povrchů, reliéfů, kovových akcentů a vyvýšených nápisů až do tloušťky 2 mm. PRISMAelevate rozšiřuje výkonnou sadu PRISMA XL Suite a je nástupcem softwaru Arizona Touchstone – poskytuje dvojnásobnou výšku reliéfu až o 20 % vyšší rychlostí na předních světových řadách flatbed tiskáren Arizona 1300 a 2300.

Řada Arizona 1300 s technologií FLOW je okamžitě k dispozici prostřednictvím akreditovaných partnerů i přímých prodejců společnosti Canon, zatímco software PRISMAelevate XL bude možné objednávat a dodávat od července 2023.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com