Connect with us

Zprávy

Canon rozšiřuje řadu tiskáren MAXIFY o nové modely se systémem inkoustů MegaTank

Společnost Canon oznámila rozšíření své řady tiskáren MAXIFY o modely MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 určené především pro ty, kdo pracují doma, a pro malé firmy. Tato řada je koncipována s ohledem na spolupráci, efektivitu a produktivitu a je ideální pro řešení širokého spektra tiskových potřeb v různých pracovních prostředích – od hybridní práce z domova po provoz malé firmy.

Úspora místa a nákladová efektivita

Oba modely jsou vybavené technologií doplňovatelných inkoustových nádrží MegaTank a vyznačují se nízkými celkovými náklady na vlastnictví i na vytištěnou stránku. Jsou jednoduché na ovládání i údržbu – šetří čas, který je možné věnovat důležitějším pracovním záležitostem. Prostoje jsou totiž omezené na minimum díky velkoobjemovému tisku až 14 000 stran z jedné sady nádob s barevnými inkousty[i] – nebo až 21 000 stran v ekonomickém režimu tisku[ii]. Přispívá k tomu i velká vstupní kapacita papíru – až 350 listů (zásobník na 250 listů a 100 listů v zadním podavači). Uživatelsky vyměnitelná údržbová kazeta navíc omezuje nutnost zasílat tiskárnu do servisu.

Tiskárny MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 vychází vstříc potřebám malých firem a těch, kdo pracují z domova. Nabízejí rychlé kopírování a skenování a tisk v profesionální kvalitě se systémem doplňovatelných nádržek pigmentových inkoustů čtyř barev. Oba modely v kompaktním stolním provedení zabírají minimum místa na pracovním stole a snadno se vejdou do stísněných prostor domácí kanceláře.

Vysoká produktivita a spolupráce

Vysokorychlostní tisk znamená při hybridní práci mezi domovem a kanceláří nebo ve sdíleném prostředí malé firmy, že uživatelé nemusí na tisk dokumentů čekat. Oba modely dosahují vysoké rychlosti tisku 18,0 obr./min při černobílém tisku a 13,0 obr./min barevně.

Díky čtyřbarevnému pigmentovému inkoustu jsou oba modely ideální pro vysoce kvalitní firemní tisk na různé typy papírů. Společnost Canon exkluzivně vyvinula pigmentové inkousty pro tisk ostrého a snadno čitelného černého textu a pro výrazný barevný text a grafiku. Současně došlo k vylepšení kontrastu v podání barev oproti předchozím modelům MAXIFY GX. U plně pigmentových inkoustů nedochází k rozpíjení a rozmazávání, takže v dokumentech lze zvýrazňovat a šířit je s jistotou, že budou vypadat čistě a profesionálně.

Velkokapacitní zásobník vybavený kontrolním okénkem pojme 250 listů běžného papíru a k dispozici je také zadní podavač na 100 listů, takže není nutné papír neustále doplňovat. Tiskárny jsou vybaveny také plochým zadním podavačem, který podporuje různé typy a velikosti médií včetně kartonu. Díky tomu dokáže jediné zařízení pokrýt široké spektrum tiskových potřeb firmy.

Nové modely tiskáren MAXIFY GX navíc podporují počítače typu Chromebook – včetně přímého tisku a skenování z OS Chrome. Tiskárny spolupracují i s širokou škálou dalších operačních systémů, včetně Mac, Windows, iOS a Android.

Snadná údržba

Oba modely, MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040, jsou jednoduché na obsluhu a údržbu díky vylepšenému designu hardwaru, dotykovým displejům (pouze MAXIFY GX4040) a uhlazenému uživatelskému rozhraní. Doplňování inkoustu je snazší než dříve – pomocí barevně rozlišených uzávěrů s pružinou může uživatel doplnit nádržku jemným pohybem prstu, zcela bez rozlití inkoustu. Uživatelsky vyměnitelná údržbová kazeta je navíc nyní umístěna vpředu, takže je snadno dostupná a lehce se s ní manipuluje.

Bezproblémová konektivita na pracovišti

Díky inteligentní konektivitě mohou uživatelé tiskáren MAXIFY tisknout, skenovat, kopírovat a připojovat se ke cloudu prostřednictvím aplikace Canon PRINT a využívat výhody kompatibility se stávajícími softwarovými a technologickými platformami včetně AirPrint a Mopria®. Po připojení k Wi-Fi zjistí tiskárna sílu signálu a úroveň zabezpečení. Nachází-li se v dosahu více přístupových bodů, automaticky se připojí k tomu, který má nejlepší zabezpečení a vykazuje nejvyšší kvalitu datového přenosu, což zajišťuje spolehlivé připojení za všech okolností. Díky různým bezpečnostním opatřením – včetně WPA3-SAE, WPA3-EAP(AES) a šifrování TLS 1.3 – jsou tiskárny MAXIFY GX3040 / MAXIFY GX4040 bezpečnější, s nižším rizikem neoprávněného přístupu a úniku dat.​

Podpora potisku různých médií

Plakáty, upoutávky do provozoven a jiné výtisky na karton, jejichž výroba se běžně zadává externě, lze nyní vyrábět pomocí tiskáren MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040, což malým firmám snižuje celkové náklady na propagační materiály. Pro potřeby firemního tisku jsou obě zařízení kompatibilní s různými aplikacemi, včetně možnosti tisku na karton z nového plochého zadního podavače. PosterArtist Web lze použít k tvorbě atraktivních plakátů bez potřeby profesionálních grafických dovedností – šablony, automatický design a bezplatná fotobanka pomáhají tvořit materiály, které zaujmou. Aplikace je k dispozici online prostřednictvím webového prohlížeče, takže lze úpravy provádět kdykoli a kdekoli.

 

Společnost Canon dnes vedle tiskáren MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 oznámila rozšíření řady tiskáren s technologií doplňování inkoustu MegaTank o další čtyři nové vysoce kvalitní a vysokorychlostní modely, ideální pro rodiny, které chtějí ušetřit na domácím tisku.

[i] Výtěžnost inkoustu je odhadovaná hodnota na základě vlastní zkušební metody společnosti Canon s použitím testovacího vzoru podle normy ISO/IEC 24712 při simulaci průběžného tisku s náhradními inkoustovými nádržkami po úvodním nastavení.

[ii] Ekonomický režim snižuje spotřebu černého inkoustu snížením hustoty, takto lze vytisknout o 50 % více stránek než ve standardním režimu.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com