Zprávy

Canon oznámil rozšíření portfolia tiskáren pro tisk etiket o novinku LabelStream LS2000

Společnost Canon představila na veletrhu Canon Expo v Jokohamě nový inkoustový tiskový stroj pro průmyslový tisk etiket Canon LabelStream LS2000. Je navržen s využitím celé škály inovativních a prověřených technologií Canon. Zvládá rychlost až 40 m/min a jako první tiskárna etiket Canon tiskne barvami CMYK plus bílou na samolepicí substráty včetně papíru a fólie tak, aby splňovaly normy pro bezpečnost potravin. Model LS2000 zpřístupňuje řadu digitálních tiskových strojů Canon LabelStream širšímu okruhu zpracovatelů etiket, kteří působí v průmyslových odvětvích, jako jsou potravinářství, osobní péče, zboží pro domácnost a elektronika a při výrobě produktů na zakázku nebo na míru.

Tiskárna LabelStream LS2000, postavená na technologii tisku vodou ředitelnými inkousty, je ideálním řešením pro zpracovatele etiket, kteří hledají spolehlivý, produktivní a flexibilní digitální tiskový stroj splňující požadavky na malé série různorodých samolepicích etiket, vyráběných ve velmi krátkých termínech. Tato poptávka vyplývá mimo jiné z potřeby rychle reagovat na rostoucí množství různých produktů, obalových inovací a výzev neustále se měnícího dodavatelského řetězce. V Evropě budou návštěvníci veletrhu drupa 2024 mezi prvními, kteří se na stánku Canon (hala 8A, stánek B41) budou moci přesvědčit o rozmanitosti výstupu zařízení LabelStream LS2000.

Spolehlivá produkce etiket vysoké kvality s novou technologií tiskových hlav

LabelStream LS2000 je pětibarevný (CMYK plus bílá) inkoustový tiskový stroj pro tisk etiket, který tiskne rychlostí až 40 m/min s maximální šířkou tisku 340 mm. Tiskový stroj je vybaven novou tiskovou hlavou s rozlišením 2400 x 1200 dpi a mechanismem cirkulace inkoustu, který udržuje inkoust v toku po přesné dráze až k ústí všech trysek, čímž minimalizuje selhání trysek v důsledku jejich ucpání a pomáhá prodlužovat životnost tiskové hlavy. Aby byla zajištěna spolehlivá a stabilní produkce, jsou údržba tiskové hlavy a kontrola kvality automatizovány, stejně jako měření a nastavení barev, zatímco kontroler nabízí dokonalou integraci do různých workflow pro mimořádně snadné použití a provozní efektivitu.

Aplikační flexibilita s inovativní technologií inkoustů pro bezpečnost potravin

Nové inkousty v tiskárně LabelStream LS2000 jsou polymerové inkousty na vodní bázi s vysokou densitou, které společnost Canon vyvinula speciálně pro novou tiskovou hlavu. Inkousty obsahují vysoce syté pigmenty, které poskytují široký barevný gamut a na podkladu vytvářejí velmi tenkou vrstvu, která výrazně snižuje rozptyl světla, což vede k vynikající reprodukci barev. Bílý inkoust je součástí standardní výbavy a umožňuje tisk na průhledné fólie a další média – vytváří také vysoce krycí bílou barvu, kterou lze použít jako podkladovou vrstvu pro ostatní inkousty pro tisk živých a jasných barev. Inkousty tiskárny LabelStream LS2000 jsou vhodné pro širokou škálu aplikací a byly také navrženy tak, aby splňovaly řadu norem pro bezpečnost potravin.

Rychlá výroba etiket na široké škále substrátů

Etikety používané na vnější straně obalů potravin a dalších předmětů denní potřeby, od výrobků osobní péče až po výrobky pro domácnost, je často nutné vyrábět v malých sériích a s rychlými dodacími lhůtami kvůli kratšímu životnímu cyklu výrobků – a díky rychlosti tisku až 40 m/min je tiskárna LabelStream LS2000 vybavena tak, aby tyto požadavky splnila. Nový stroj na tisk etiket bude schopen flexibilně zpracovávat substráty od natíraného až po syntetický papír a fólie, včetně fólií odolných vůči nižším teplotám, což otevírá možnosti pro rozmanité aplikace štítků. Tenká vrstva tiskového inkoustu je na dotek téměř nepostřehnutelná. Díky tomu si potištěné substráty – včetně texturovaných médií, vybraných pro určitý design – zachovají svůj původní vzhled a dojem.

Jennifer Kolloczek, vedoucí ředitelka pro plánování, marketing a inovace v oblasti produkčního tisku společnosti Canon Europe pro region EMEA, k tomu dodává: Zatímco poptávka po etiketách stále roste, zpracovatelé čelí výzvám, jako je rostoucí trend malých nákladů a výroba vysoce kvalitních etiket na zakázku, které nadále podporují zavádění digitálních tiskových technologií. LabelStream LS2000 jako náš první inkoustový stroj na tisk etiket s inkoustem na vodní bázi nabídne zpracovatelům spolehlivou produktivitu a rychlost potřebnou k uspokojení požadavků jejich zákazníků a díky své univerzálnosti a očekávanému souladu s předpisy o bezpečnosti potravin jim umožní diverzifikovat jejich nabídku.“

Tiskárna LabelStream LS2000 bude v regionu EMEA v prodeji od začátku roku 2025.

Exit mobile version