Connect with us

Zprávy

Bezpečnostní platforma Cisco XDR dokáže rychle odhalit a odstranit pokročilé hrozby

Společnost Cisco vyvinula cloudovou bezpečnostní službu XDR (eXtended Detection and Response), která na základě telemetrických dat ze stovek milionů instalací po celém světě dokáže rychle detekovat a odstraňovat hrozby v hybridním multicloudovém prostředí.

Cisco XDR představuje odpověď na bezpečností problémy plynoucí z decentralizovaných IT systémů s mnoha cloudy, zaměstnanci mimo firemní perimetr a neustále rostoucím počtem zařízení, která je potřeba chránit. Cisco XDR poskytuje rozšířenou detekci a reakci na hrozby v reálném čase. Zajišťuje viditelnost dat napříč sítěmi, cloudy, koncovými body a aplikacemi a zároveň přináší automatizaci do detekce, analýzy, vyhledávání a odstraňování současných i budoucích hrozeb. „Prostředí hrozeb je složité a neustále se vyvíjí. A reakce bez detekce je nemožná. Díky Cisco XDR mohou bezpečnostní týmy reagovat a odstraňovat hrozby dříve, než způsobí škody,“ řekl bezpečnostní expert Cisco Milan Habrcetl.

Primárním cílem platformy XDR je zkrátit dobu detekce a odezvy, minimalizovat falešné výstrahy a přidat kontext k legitimním výstrahám.

Cisco XDR se soustředí na data z telemetrie a poskytuje výsledky v minutách. Platforma XDR nativně analyzuje a koreluje šest klíčových telemetrických zdrojů: koncová zařízení, síť, firewall, e-mail, identity a DNS. Pro telemetrii má Cisco k dispozici obrovskou základnu ze svých instalací po celém světě. Například jen u koncových bodů může využívat poznatky z 200 milionů instalovaných aplikací Cisco Secure Client. Samotná telemetrická data pak v XDR doplňují pokročilé analytické techniky a strojové učení.

Platforma přitom není uzavřeným systémem. Kromě nativní telemetrie Cisco se XDR integruje s předními službami třetích stran za účelem sdílení telemetrie, zvýšení interoperability a poskytování konzistentních výsledků bez ohledu na dodavatele nebo technologii. Sada předem připravených integrací zahrnuje:

  • Endpoint Detection and Response (EDR): CrowdStrike Falcon Insight XDR, Cybereason Endpoint Detection and Response, Microsoft Defender for Endpoint, Palo Alto Networks Cortex XDR, SentinelOne Singularity, Trend Vision One;
  • Email Threat Defense: Microsoft Defender for Office, Proofpoint Email Protection;
  • Next-Generation Firewall (NGFW): Check Point Quantum, Palo Alto Networks Next-Generation Firewall;
  • Network Detection and Response (NDR): Darktrace DETECT™ a Darktrace RESPOND™, ExtraHop Reveal(x);
  • Security Information and Event Management (SIEM): Microsoft Sentinel.

Další informace o XDR

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com