Connect with us

Zprávy

Atos se připojuje k Evropské alianci pro průmyslová data, edge computing a cloud

Společnost Atos se stala členem Evropské aliance pro průmyslová data, edge computing a cloud, kterou v prosinci oficiálně založila Evropská komise na základě výzvy 27 generálních ředitelů evropských firem. Aliance si klade za cíl posílit a odlišit evropskou nabídku cloudových technologií a využít příležitost k vybudování globální konkurenceschopnosti v oblasti edge computingu s cílem získat pro Evropu vedoucí postavení v globální datově orientované ekonomice. Společnost Atos se podílela na vzniku Evropského plánu technologií a investic, který byl v květnu předložen Evropské komisi.

„Jsme hrdí na to, že se můžeme připojit k Evropské alianci pro průmyslová data, edge a cloud a být mezi jejími prvními členy. Založení aliance představuje významnou příležitost k posílení spolupráce mezi uživateli a poskytovateli technologií, k podpoře evropské cloudové a edge infrastruktury a k vytvoření nové tržní dynamiky prostřednictvím sdílení dat, datových prostorů, digitálních datových platforem, a především služeb s přidanou hodnotou pro evropské občany. Jako lídr v oblasti bezpečných a dekarbonizovaných digitálních technologií jednoznačně spatřujeme naše technologické priority pro příští roky v cloudu a edge, digitální bezpečnosti a dekarbonizaci,“ říká Pierre Barnabé, prozatímní generální spoluředitel, ředitel pro velká data a bezpečnost a ředitel pro oblast průmyslové výroby společnosti Atos.

Atos se aktivně podílí na utváření evropského ekosystému okolo cloudu a dat prostřednictvím členství ve správních radách organizací Gaia-X, IDSA, BDVA a FIWARE. Atos také významně přispívá k budování „ekosystému cloud-edge“ prostřednictvím různých evropských projektů, jako jsou tzv. významné projekty společného evropského zájmu (IPCEI), Horizon Europe nebo Evropský obranný fond (EDF).

Suverénní kontinuum cloud-edge představuje pro společnost Atos klíčovou oblast rozvoje. Uvedla proto „Atos OneCloud Sovereign Shield“ – soubor řešení, metodik a provozních cloudových služeb na podporu potřeb digitální suverenity průmyslových odvětví a vlád po celém světě. V této souvislosti společnost Atos nedávno oznámila společnou suverénní nabídku ve spolupráci se společností OVHcloud ve Francii a mezinárodní suverénní cloudovou platformu ve spolupráci se společností Dassault Systèmes.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com