Connect with us

Zprávy

ASUS zahajuje v Česku a na Slovensku prodej herního monitoru ROG Swift OLED PG32UCDM

ASUS začal v Česku a na Slovensku prodávat herní monitor ROG Swift OLED PG32UCDM. Novinka se může se pochlubit 32palcovým antireflexním panelem QD-OLED s rozlišením 4K, který nabízí úžasně plynulý obraz zásluhou rychlé obnovovací frekvence 240 Hz. Díky technologii QD-OLED třetí generace nabízí monitor PG32UCDM zářivé barvy, nejhlubší odstíny černé a obraz s vysokým jasem. Krátká doba odezvy 0,03 ms šedá – šedá (GTG) zajišťuje nerozmazaný obraz i při intenzivním hraní. Uvnitř se nachází pokročilý chladič na míru, který nabízí výkonné chlazení snižující pravděpodobnost vypalování obrazu a zlepšující výkon a životnost OLED panelu. Tento prémiový herní monitor nabízí bezkonkurenční kombinaci velikosti, kvality obrazu a rychlosti obnovovací frekvence, která je zárukou strhujícího hraní. Novinka se začíná v Česku a na Slovensku prodávat za 42 090 Kč/1669 euro včetně DPH.

Rychlost a plynulost

Monitor PG32UCDM pomocí rychlé obnovovací frekvence 240 Hz eliminuje rozmazání obrazu a poskytuje plynulý obraz i v těch nejrychlejších hrách. Doba odezvy GTG 0,03 ms snižuje efekt ghostingu a zajišťuje přesnost pixelů, což dává hráčům konkurenční výhodu. Technologie AMD FreeSync Premium Pro a kompatibilita s NVIDIA G-SYNC zajišťují mimořádně plynulý obraz bez trhání a s nízkou latencí. Zadní strana panelu je navíc obalena grafenovou fólií, která zlepšuje odvod tepla. Vlastní chladič s integrovanými kanály pro proudění vzduchu optimalizuje tepelný výkon, aby se minimalizovalo riziko vypalování.

Maximální pohlcení HDR

Technologie QD-OLED třetí generace poskytuje úchvatný kontrast 1 500 000:1 a výjimečné barvy. PG32UCDM je první monitor značky ROG, který nabízí podporu Dolby Vision a HDR10, přičemž oba formáty HDR lze snadno ovládat prostřednictvím OSD menu. Kompatibilita s VESA DisplayHDR 400 True Black zaručuje nejhlubší odstíny černé, zatímco 99% gamut DCI-P3 a věrné 10bitové barvy poskytují realismus jako v kině.

Volitelný jednotný jas navíc udržuje konzistentní úroveň jasu, a to i při změně velikosti jasných bílých oken. Díky tomu si hráči užijí i dlouhé herní maratony v pohodlí, protože jednotný jas snižuje potenciální zátěž očí způsobenou extrémními změnami jasu.

Bezkonkurenční flexibilita

Monitor PG32UCDM dává uživatelům na výběr několik poměrů stran, takže si hráči mohou zvolit 24,5palcový režim pro esport nebo 27palcový režim pro různé herní žánry. ROG DisplayWidget Center navíc poskytuje intuitivní rozhraní pro přístup k funkcím OLED Care a pro snadnou úpravu nastavení monitoru pomocí myši. Monitor PG32UCDM je také vybaven technologií ROG Gaming AI s funkcemi Dynamic Shadow Boost a Dynamic Crosshair, které zlepšují hraní.

Novinka nabízí bohaté možnosti připojení, včetně DisplayPortu 1.4 (DSC), HDMI 2.1, USB-C s 90wattovým napájením Power Delivery a konektoru pro sluchátka, což zajišťuje kompatibilitu s celou řadou multimediálních zařízení. Model PG32UCDM se prodává za 42090 Kč, resp. 1669 euro a zahrnuje tříletou záruku, která se vztahuje na vypalování panelu.

Technické parametry[3]

Displej Velikost panelu (úhlopříčka) 31,5″ širokoúhlá obrazovka
Podsvícení panelu/Typ QD-OLED
Povrch displeje Antireflexní
Sytost barev DCI-P3 99%
Skutečné rozlišení 3840 x 2160
Obnovovací frekvence 240 Hz
Rozteč pixelů 0,182 mm
Jas 250 cd/m² (100% APL)
Kontrastní poměr 1 500 000:1 (typ.)
Pozorovací úhel (CR≧10) 178° (horizontálně) / 178° (vertikálně)
Barvy displeje 1073,7 milionů (10‑bit)
Doba odezvy 0,03 ms (šedá‑šedá)
Podpora HDR Ano
Video

funkce

Tovární předkalibrace Ano
Jednotný jas Ano
HDCP Ano
ASUS OLED Care Ano
Adaptive Sync Ano, kompatibilní s G-SYNC a FreeSync Premium Pro
Vstupy/výstupy 2x HDMI (v2.1), 1x DisplayPort (v1.4) s DSC, 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1x USB Type-C (90 W Power Delivery)*, konektor pro sluchátka, 1x SPDIF out, 1x upstream USB 3.2 type-B
Mechanická konstukce Natočení:  -15° ~ +15°
Závit na stativ Ano
Náklon: +20° až -5°
Nastavení výšky 0 až 80 mm
Uchycení VESA 100 x 100 mm
Speciální funkce DisplayWidget Center, KVM, Aura Sync
  1. Podpora Dolby Vision bude k dispozici v první polovině roku 2024.
  2. Výchozí power delivery 65 W. 90W Power Delivery lze povolit prostřednictvím OSD menu.
  3. Parametry, obsah a dostupnost produktu se mohou změnit bez předchozího upozornění a mohou se v jednotlivých zemích lišit. Skutečný výkon se může lišit v závislosti na aplikacích, použití, prostředí a dalších faktorech. Kompletní parametry jsou k dispozici na adrese http://www.asus.com

 

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com