Zprávy

APC NetShelter Rack PDU Advanced maximalizuje dobu provozuschopnosti a odolnosti PDU pro současná i budoucí datová centra

Společnost Schneider Electric uvádí na trh novou generaci jednotek distribuce napájení do IT stojanů, APC NetShelter Rack PDU Advanced, které poskytují provozovatelům datových center větší flexibilitu při plnění nových požadavků uživatelů na napájení moderních IT aplikací s vysokou výkonovou hustotou. Po velkém úspěchu v Severní Americe se APC NetShelter Rack PDU Advanced bude rozšiřovat do evropských zemí.

U mnoha firem se v důsledku rostoucích datových nároků zvýšila hustota stávající infrastruktury datových center. Nástup vysoce výkonných výpočetních technologií, které jsou obvykle k vidění v datových centrech firemní třídy (výpočetní clustery (HPC), umělá inteligence (AI), připojená zařízení (IoT), kryptoměny, 5G, a dokonce i metaverse), dělá z výkonové hustoty kritický faktor. Podle zprávy Uptime Institute z roku 2020 se kvůli této poptávce přechází na stojany s nejvyšší hustotou v rozmezí 10-19 kW, což zatím neospravedlňuje úplné přepracování technologie, ale vyžaduje prozíravou strategii, protože tento trend bude pokračovat.

„Poptávka po digitálních technologiích exponenciálně roste a vedoucí pracovníci datových center hledají způsoby, jak se přizpůsobit rychlým technologickým změnám, a to nejen s ohledem na budoucnost, ale také udržitelným způsobem,“ říká Pavel Blahut, specialista na datová centra společnosti Schneider Electric. „APC NetShelter Rack PDU Advanced je nejnovějším příkladem toho, jak společnost Schneider Electric reaguje na potřeby svých zákazníků, aby jim pomohla v orientaci v prostředí, které se neustále vyvíjí. Jedná se o naši dosud nejagilnější a nejpřizpůsobivější nabídku, jež pomáhá datovým centrům optimalizovat jejich současné investice, podporovat rostoucí datové potřeby a maximalizovat dobu provozu,“ dodává Blahut.

Pro tu nejnáročnější IT infrastrukturu

Díky prvním kombinovaným zásuvkám 4 v 1 v oboru nabízí APC NetShelter Rack PDU Advanced jednodušší ovládání, rychlejší nasazení a větší flexibilitu. S dvojnásobným počtem zásuvek na jednotku poskytuje PDU až o 50 % více energie pro podporu aplikací se zvýšenou hustotou serverových stojanů. APC NetShelter Rack PDU Advanced umožňuje týmům podporovat až dvojnásobný počet zařízení, nabízí 50% nárůst výkonu napájení a zároveň zjednodušuje instalační procesy a eliminuje nejistoty při výběru PDU pro budoucí obnovu IT.

Zlepšená agilita

Nové kombinované zásuvky 4 v 1 (pro C13, C19, C15 nebo C21), na rozdíl od tradičních jednotek PDU s pevným počtem jednotlivých typů zásuvek, zjednodušují výběr, usnadňují a urychlují instalaci a poskytují větší flexibilitu pro podporu budoucích úprav. Barevně odlišené zásuvky navíc umožňují intuitivnější a snadnější používání PDU, protože barva zásuvky odpovídá předřazenému jističi. Střídavé uspořádání zásuvek umožňuje lepší organizaci a správu napájecích kabelů zařízení instalovaných v IT stojanu, urychluje instalaci a optimalizuje prostor ve stojanu. Výsledkem je menší chybovost lidského faktoru a lepší řízení proudění vzduchu.

Jednotka budoucnosti

Jednotka APC NetShelter Advanced Rack PDU je navržena inženýry, kteří myslí na budoucnost. Aby bylo možné napájet stále rostoucí počet zařízení v každém stojanu, poskytuje až dvojnásobný počet zásuvek, což znamená o 50 % více energie pro maximalizaci investic do datového centra. APC NetShelter Rack PDU Advanced zahrnuje modely, které mohou podporovat až 43,5 kW v jednom širokém (56 mm/ 2,2″) provedení, aby bylo možné vyhovět rostoucím požadavkům na výkon stojanů. Toto zvýšení počtu zásuvek až na 48 nejenže odstraňuje nutnost přidávat další jednotky PDU do stávajících stojanů pro zvýšení hustoty, ale také podporuje trend maximalizace využití plochy vysokých stojanů moderních datových center.

Výhody produktu

  • možnost výměny síťové karty (NMC) za provozu i při servisu displeje PDU v případě výpadku napájení;
  • sdílení napájení modulu displeje s využitím napájení sousedního modulu NMC, aby byl zajištěn přístup uživatelů k datům PDU a zachován provoz v případě události na předřazené PDU;
  • provozní teplota 60 ºC/140 ºF, která snižuje riziko selhání při provozu v teplejších prostředích s vysokou hustotou, jako jsou HPC nebo datová centra s vyššími nastavenými teplotami pro programy zaměřené na účinnost chlazení;
  • duální síťové porty zajišťují lepší přehled o síťových problémech a umožňují kolokačním aplikacím využívat jeden síťový port ke sledování PDU a druhý port poskytnout svému zákazníkovi pro připojení k síti a monitorování;
  • podpora až osmi senzorů prostředí pro lepší úroveň monitorování a ochrany PDU a IT zařízení před možnými poruchami souvisejícími s prostředím.

Exit mobile version