Connect with us

Zprávy

ANAFRA jako nový partner systémů HELIOS přijímá odpovědnost za IT svých zákazníků

Hostingové a cloudové služby, které jdou ruku v ruce se serverovým hardware, jeho dodávkami a instalací u zákazníků, poskytuje již od roku 2006 svým zákazníkům společnost ANAFRA. Od letošního roku rozšířil tento renomovaný dodavatel řady partnerů společnosti Asseco Solutions, která je producentem ERP systémů HELIOS.

„V roce 2010 jsme, díky rychlému růstu a přirozenému vývoji, intenzivně pocítili nezbytnost implementace informačního systému,“ vzpomíná Jan Franc, jednatel a majitel společnosti ANAFRA. „Provedli jsme výběrové řízení, během kterého jsme testovali přední ERP systémy na trhu, a HELIOS Orange jednoznačně poskytoval všechny funkcionality, které jsme potřebovali. Jedním z rozhodovacích bodů byla otevřenost HELIOSu v komunikaci s vnějším světem, což bylo potřebné pro synchronizaci našeho e-shopu www.smicro.cz,“ dodává.

Do vývoje a přizpůsobení systému HELIOS Orange pak firma v průběhu 12 let investovala tisíce hodin, jak vlastních, tak i stávajícího partnera. „S informačním systémem HELIOS, v němž vidíme i po mnoha letech velký potenciál, umíme pracovat a plně jsme již porozuměli jeho struktuře,“ konstatuje Jan Franc.

V průběhu času bylo ve společnosti ANAFRA také založeno vlastní oddělení vývoje software. Bylo tedy logické, že dalším krokem bylo vydat se se svým know-how k zákazníkům. Ideální cestou, o které vedení obou firem začalo hovořit, bylo přímé partnerství s Asseco Solutions.

„Za ta léta jsme porozuměli nejen programovací a implementační části, ale i jednotlivým procesům a umíme s nimi našim zákazníkům plně vyjít vstříc,“ říká Jan Franc. „Našim zákazníkům nabízíme full-scale řešení, od virtuálního serveru po kompletní správu IT, neboli přijímáme odpovědnost za IT našich zákazníků. Pomyslným chybějícím dílkem skládačky byly právě ERP systémy, se kterými jim chceme také pomáhat a rozvíjet je. Našim cílem je pro zákazníka zastřešit celé IT od A do Z – není nutné, aby byl technicky jakkoliv zdatný, vše umíme navrhnout a zprovoznit.“

„Tento přerod našeho zákazníka v našeho partnera sleduji s velkou radostí. Je to samozřejmě posílení naší partnerské sítě. Zároveň vnímám znalost role zákazníka HELIOSu jako výhodu, ze které může těžit na svých implementacích sama ANAFRA, ale především její zákazníci,“ uvádí Jan Škarban vedoucí partnerské sítě Asseco Solutions.

Do budoucna má ANAFRA, již v roli partnera systémů HELIOS, v plánu vyvíjet a implementovat další vlastní moduly, které budou nejen pomáhat jejím zákazníkům, ale také svému vlastnímu systému, optimalizaci procesů a provozu jako takového. „Rádi nabídneme součinnost v rámci kompletního zastřešení serverové či cloudové infrastruktury a nasazení a ladění informačního systému HELIOS iNuvio,“ uzavírá Jan Franc.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com