Connect with us

Zprávy

Amazon Web Services spustí letos Local Zone v Praze

Společnost Amazon Web Services, Inc. (AWS) oznámila dokončení prvních 16 Local Zones v USA a další spuštění ve 32 metropolitních oblastech v 26 zemích včetně Prahy. Cílem je umožnit zákazníkům obsluhovat stovky milionů svých uživatelů po celém světě v latenci řádu jednotek milisekund.

Pomocí Local Zones mají zákazníci mimo USA možnost splnit požadavky na rezidenci dat v regulovaných odvětvích, jako zdravotnictví, finanční služby nebo státní správa. Podpora a správa ze strany AWS znamená, že zákazníci nemusí vynakládat velké sumy peněz a úsilí na pořízení, provoz a údržbu infrastruktury v různých městech, aby mohli podporovat aplikace s nízkou latencí. Zákazníci se mohou k Local Zones připojit prostřednictvím internetového připojení nebo použít službu AWS Direct Connect pro směrování provozu přes soukromé síťové připojení AWS.

„Tisíce zákazníků využívají naše Local Zones k optimalizaci aplikací a plynulému provozu hybridních instalací. Brzy to bude možné i pro firmy v České republice,“ říká Przemek Szuder, generální ředitel AWS CEE. „Lokální zóna v Praze umožní českým zákazníkům splnit datové předpisy, které jsou důležité pro firmy z regulovaných odvětví a zároveň zlepší kvalitu služeb poskytovaných v reálném čase,“ dodává Szuder.

K zákazníkovi během jednotek milisekund

Local Zones jsou typem infrastruktury, v rámci které AWS umístí výpočetní, úložné a databázové služby blíže k místům s větším počtem obyvatel, s průmyslem a IT centry, a kde dodnes žádné pokrytí v rámci AWS regionů neexistovalo. AWS Local Zones jsou určeny ke spouštění aplikací, které vyžadují latenci v řádu jednotek milisekund pro případy, jako je gaming v reálném čase, hybridní migrace, tvorba mediálního a zábavního obsahu, živé streamování videa, technické simulace či AR/VR.

Tento rok v Praze

Tento rok budou AWS Local Zones k dispozici v Praze, Amsterdamu, Aténách, Aucklandu, Bangkoku, Bengalúru, Berlíně, Bogotě, Brisbane, Bruselu, Buenos Aires, Čennaí, Kodani, Dillí, Hanoji, Helsinkách, Johannesburgu, Kalkatě, Limě, Lisabonu, Manile, Mnichově, Nairobi, Oslu, Perthu, Querétaro, Riu de Janeiru, Santiagu, Torontu, Vancouveru, Vídni a Varšavě.

Výpočetní zdroje Amazonu pro cloud computing jsou hostovány na různých místech po celém světě. Umístění se skládá z AWS regionů, zón dostupnosti (Availability Zones) a lokálních zón (Local Zones). Každý AWS region je samostatnou geografickou oblastí, která má několik izolovaných míst, které jsou značeny jako zóny dostupnosti.

Kdo využívá AWS Local Zones? Netflix, DISH nebo Mindbody

Jednou ze společností, která aktivně Local Zones využívá, je společnost Netflix. Aby uspokojila poptávku po nejlepší kvalitě, spolupracuje s nejlepšími uměleckými talenty, kteří ke své práci potřebují specializovaný hardware a přístup k petabajtům obrázků a videí. Ty jim pomáhají vytvářet ohromující vizuální efekty a animace. V minulosti měli umělci na svých pracovních stolech postavené specializované stanice; nyní dochází k přesunu jejich pracovních stanic do AWS, aby mohli využívat výhod cloudu a přístupu k virtuálním pracovním stanicím s nízkou latencí.

Segmentu 5G sítí, jejich připojením, bezpečností a inteligentním zabezpečením se věnuje americká společnost DISH Network Corporation. Ta vyvíjí na platformě AWS první samostatnou a skutečně virtualizovanou 5G síť v USA. Díky této spolupráci s AWS bude fungovat nejen jako poskytovatel komunikačních služeb, ale i jako poskytovatel digitálních služeb využívající kombinovanou sílu 5G konektivity a cloudu. Local Zones využívá v 16 metropolích v USA k vybudování a provozu své cloudové nativní sítě 5G, aniž by musela podstupovat další logistiku spojenou s pořizováním prostor v kolokačních zařízeních, vymýšlením optického připojení po celé zemi nebo pořizováním infrastruktury v těchto metropolích.

Local Zones jsou přínosem i v segmentu sportu a kosmetiky, což dokazuje společnost Mindbody, která je jednou z předních technologických platforem pro fitness, wellness a kosmetický průmysl. S touto společností spolupracují tisíce welness podniků, které potřebují nepřetržitou dostupnost jejich produktů a služeb. Díky AWS Local Zones Mindbody udělali velký krok vpřed a migrovali své vlastní systémy a servery do AWS kvůli vyšší spolehlivosti, rychlosti inovací a prvotřídnímu zabezpečení. Local Zones vyřešily problém, protože do AWS přesunuli složité, starší lokální aplikace, aniž by museli nákladně přepracovávat architekturu. Bylo vytvořeno hybridní prostředí, které poskytovalo komunikaci s velmi nízkou latencí mezi aplikacemi běžícími v AWS Local Zone a lokálními instalacemi. Ve finále došlo ke snížení obchodních rizik spojených s průběžným hybridním nasazením. Od přesunu služeb do AWS zaznamenalo Mindbody až 30% zlepšení doby odezvy.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com