Connect with us

Zprávy

Alienware představuje monitor s obnovovací frekvencí 500 Hz a uvádí novinky u herních počítačů Aurora R15

Dell Technologies spolu se svou herní značkou Alienware představují herní monitor světově nejvyšší obnovovací frekvence 500 Hz. Monitor Alienware AW2524H přináší špičkovou rychlost a plynulost pohybu spolu s čistotou obrazu. Zároveň Alienware oznamuje doplnění herního počítače Aurora R15 o nové procesory AMD Ryzen 7000. Obě novinky byly oceněny na veletrhu spotřební elektroniky CES 2023.

Herní monitor Alienware 500Hz Gaming Monitor (AW2524H) dosahuje obnovovací frekvence 500 Hz, tedy aktuálně nejvyšší na světě, a nabízí tak špičkovou rychlost. Monitor disponuje panelem s technologií Fast IPS s úhlopříčkou 24,5 palce a rozlišením Full HD (FHD). Zajišťuje tak mimořádnou čistotu obrazu a plynulost pohybu v rychlých hrách a splňuje požadavky náročných hráčů. Za inovativnost získal také ocenění CES 2023 Innovation Award a zvítězil v soutěži Best of Innovation.

Herní monitor s frekvencí 500 Hz nabízí nové funkční prvky, jako je vestavěný vysunovací závěs na náhlavní soupravu nebo nová šestihranná základna, která zabírá menší plochu, takže si uživatel může umístit herní klávesnici a myš tak, jak mu to nejvíce vyhovuje. Vylepšený design vychází ze zpětné vazby od profesionálních hráčů esportu (včetně členů Teamu Liquid) a herní komunity Alienware. Monitor zajišťuje reakce ve zlomku sekundy, mimořádně nízká latence při odezvě 0,5 ms GtG pomáhá eliminovat rozmazání a tzv. „duchy“ v dynamických scénách.

Monitor Alienware AW2524H je standardně vybaven analyzátorem NVIDIA Reflex Analyzer, který hráčům umožňuje získávat přesné informace o latenci systému a zaznamenávat výkon počítače. Zobrazovací panel typu IPS pokrývá 99 % barevného prostoru sRGB a je vybaven technologií VESA DisplayHDR 400, která rozšiřuje pozorovací úhel. Výsledkem je živý, realistický obraz s přesným a konzistentním podáním barev.

Monitor navíc disponuje:

  • certifikací NVIDIA G-SYNC, která pomáhá zajistit plynulé hraní s dnešními i budoucími grafickými kartami;
  • hardwarovým řešením ComfortView Plus s certifikací TUV, které snižuje množství škodlivého modrého světla při zachování věrnosti barev;
  • osvětlením AlienFX, které umožňuje plně přizpůsobit podsvícení estetice celé herní sestavy.

Monitor bude v České republice dostupný v prvním čtvrtletí letošního roku.

Herní počítač Alienware Aurora nově s procesory AMD řady Ryzen 7000

Vlajková loď herních počítačů Alienware, Aurora R15, která byla představena před několika měsíci, skrývá vysoký výkon v kultovním designu s výraznými liniemi. Nejnovější Aurora, původně osazená procesory Intel 13. generace řady Core K, nyní nabízí procesory AMD Ryzen řady 7000 a stolní 65W procesor Intel 13. generace. Během zimy bude na trh uvedena také varianta s grafickou kartou AMD Radeon řady RX 7000.

Zpracování s průhlednými bočními stěnami dává nahlédnout do interiéru, kde 8 světelných zón AlienFX osvětluje výkonné vnitřní komponenty. Model Aurora R15 je k dispozici ve dvou barevných provedeních – Lunar Light a Dark Side of the Moon. Sestava získala ocenění CES 2023 Innovation Awards, má modernizovanou architekturu podporující nejnovější generaci grafických a procesorových technologií. Stolní počítače Aurora generace R15 mají nově uspořádanou skříň s ohledem na proudění vzduchu, chlazení a výkon, takže je možné použít také výkonnější komponenty.

Ceny a dostupnost produktů budou upřesněny.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com