Connect with us

Zprávy

Acer uvádí na trh trojici odolných notebooků TravelMate pro vzdělávání

Acer oznámil nejnovější přírůstky do řady notebooků TravelMate s operačním systémem Windows 11 Education, které jsou navrženy tak, aby zlepšily celkový zážitek studentů z výuky a zvýšily jejich produktivitu ve škole i doma.

Notebook Acer TravelMate B5 14 je vybaven displejem s rozlišením až FHD a je poháněn procesory až Intel Core i3 řady N, které podporují základní potřeby mobilních vysokoškoláků i středoškoláků. Nejnovější 11,6″ notebooky TravelMate umožňují studentům získat více ze smíšené výuky, protože je TravelMate B3 Spin 11 dodáván s volitelným dokovacím stylusem Wacom AES pro větší flexibilitu, zatímco se může TravelMate B3 11 pochlubit až 9,5hodinovou výdrží na baterii, aby poskytl studentům spolehlivý notebook, který by mohli maximálně využít během celého školního dne.

Kromě toho jsou tyto notebooky dodávány s novým softwarem Acer User Sensing, který kombinuje technologie připomínání přestávek, připomínání vzdálenosti od obrazovky a detekce uživatele, což pomáhá snižovat namáhání očí a zajišťuje bezpečnost dat. Spolehlivé notebooky řady TravelMate B také splňují vojenské standardy odolnosti, aby odolaly pádům z výšky až 122 cm, mají zesílené vstupní/výstupní porty a klávesnice odolné proti polití, které chrání vnitřní komponenty před poškozením, a HD webové kamery, které jsou vybaveny krytkou kamery pro větší ochranu soukromí. Vzhledem k tomu, že společnost Acer usiluje o naplnění svého poslání Earthion, mají všechny notebooky pro vzdělávání ve svých komponentách a obalech recyklované materiály, mohou se pochlubit ekologickou značkou EPEAT a certifikací TCO Certified, což je přední světová certifikace udržitelnosti pro IT produkty.

Acer TravelMate B5 14

Díky nové generaci procesorů Intel Core i3-N305 a výdrži baterie až 7,5 hodiny je Acer TravelMate B5 14 (TMB514-31) vynikajícím notebookem pro studenty všech úrovní, kteří v jednom zařízení vyváží zátěž každodenní práce a studijních požadavků. Aby byla kombinovaná výuka a videokonference ještě poutavější, je vybaven až 14″ displejem s rozlišením Full HD (1 920 × 1 080 px), přídavnou HDR kamerou s krytkou webkamery pro ochranu soukromí a dvěma digitálními mikrofony, které využívají technologii Acer PurifiedVoice s AI Noise Reduction pro potlačení šumu v pozadí při hovoru. Díky nejnovější aktualizaci systému Windows 11 mají studenti přístup k funkcím, jako jsou relace Focus a pohotové rozvržení, které usnadňují práci. Pro větší pohodlí a funkčnost je notebook TravelMate B5 14 vybaven dvěma porty USB 3.2 Gen 1 typu A, konektorem USB 3.2 Gen 1 typu C, rozhraním Intel Wi-Fi 6E a technologií 2×2 MU-MIMO pro rychlé a nepřerušované připojení k síti při online připojení.

Acer TravelMate B3 11 a Acer TravelMate Spin B3 11

Řada TravelMate B3 určená pro vzdělávání byla vylepšena o dva nové školní notebooky, jejichž cílem je poskytnout studentům K-12 zvýšenou ochranu a umožnit jim dosáhnout lepších studijních výsledků. Zařízení s předinstalovaným operačním systémem Windows 11 Pro Education nebo Windows 11 SE a s procesorem až Intel N200 jsou vybavena vylepšeným nastavením ochrany osobních údajů a moderními vzdělávacími aplikacemi, které podporují spolupráci a inkluzivní učení mezi vrstevníky. Díky nástrojům pro jednotnou správu systému Windows 11 a cloudových služeb společnosti Microsoft či integraci softwarových a hardwarových bezpečnostních funkcí v těchto nových modelech mohou správci škol a IT zjednodušit a zefektivnit nasazení a správu nejnovějších notebooků TravelMate B3. Odolné notebooky byly také promyšleně navrženy tak, aby minimalizovaly poškození vnějšími vlivy. Lehké notebooky usnadňují mladým studentům jejich přenášení během výuky v hybridní třídě, přičemž konvertibilní model váží 1,5 kg, zatímco model s klasickou konstrukcí TravelMate B3 váží pouhých 1,4 kg.

Volitelný 11,6″ dotykový displej Acer TravelMate Spin B3 11 (TMB311R-33/TMB311RN-33) s rozlišením FHD je chráněn antimikrobiálním sklem Corning Gorilla Glass, jehož složení pomáhá omezit potenciální růst zápachu a škodlivých mikroorganismů na obrazovce zařízení. Uživatelé si také mohou vybrat varianty s dokovacím stylusem Wacom AES a přizpůsobit si tak školní notebook podle svých studijních preferencí. Okolní svět snímající kamera s rozlišením 5 Mpx dále umožňuje spolupráci mezi studenty a flexibilitu při výuce. Tyto notebooky jsou konstruovány tak, aby vydržely celý školní den, protože se TravelMate B3 Spin 11 může pochlubit výdrží baterie až 10 hodin, zatímco TravelMate B3 11 vydrží až 9,5 hodiny provozu. Jsou také vybaveny nejnovějšími porty pro připojení, které usnadňují spolupráci.

Vytváření lepších návyků při práci s počítačem pomocí softwaru Acer pro snímání uživatelů

Všechna zařízení jsou dodávána se softwarem Acer User Sensing Software, který má studentům pomoci chránit soukromí a vypěstovat si lepší návyky při používání notebooku. Protože mají uživatelé tendenci ztrácet přehled o čase, když se soustředí na studium, funkce Break Reminder je ohleduplně vyzve, aby si dělali pravidelné přestávky od svých zařízení a pomohli tak snížit úroveň stresu a únavu očí. Součástí této nové technologie je také funkce Screen Distance Reminder, která uživatele upozorní, když jsou příliš blízko displeje zařízení. Balíček pokročilého ochranného softwaru doplňuje funkce User Sensing AutoLock s volitelnými vestavěnými senzory přiblížení, které umožňují přesnou detekci přítomnosti uživatelů na základě jejich dosahu a pohybu, protože spouští automatické uzamčení obrazovky, když se uživatelé vzdálí od svých notebooků.

Spolehlivá odolnost a ochrana

Tyto studentské notebooky splňují normy MIL-STD810H (armádní třída) a jsou dodávány ve vyztuženém provedení s nárazníky tlumícími rázy, takže zařízení vydrží pád až ze 122 cm. Pro další ochranu notebooků a jejich vnitřních komponent jsou nejnovější notebooky řady TravelMate B vybaveny zesílenými vstupními/výstupními porty, které mají přídavné kovové výztuhy dobře upevněné k šasi, aby tyto porty zůstaly pevně na svém místě i v náročných podmínkách. Další vrstvu ochrany představují klávesnice odolné proti polití, které jsou rovněž vybaveny mechanicky ukotvenými klávesami. Servisovatelná konstrukce klávesnice zabraňuje náhlému přemístění jednotlivých důležitých kláves a umožňuje uživatelům snadnou výměnu celé klávesnice.

Navrženy pro udržitelnost

Nejnovější školní notebooky řady TravelMate B byly rovněž navrženy s ohledem na udržitelnost a snížení množství odpadu. Zařízení obsahují recyklované materiály v elegantních touchpadech OceanGlass a v obalech z lisované buničiny se používá recyklovaný papír. V duchu mise Earthion společnosti Acer jsou tyto notebooky pro školství registrovány v systému EPEAT a některé konfigurace mají certifikát TCO, což je přední certifikace udržitelnosti pro IT produkty. Tato ocenění jsou odrazem trvalého závazku společnosti Acer přispívat ke zlepšování podmínek životního prostředí prostřednictvím svých ekologických inovací a obchodních modelů.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com