Connect with us

Zprávy

Acer uvádí na trh nový notebook Swift X 16 s procesory AMD Ryzen 7040 a grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX 40

Společnost Acer dnes představila nový notebook Acer Swift X 16 (SFX16-61G), který je navržen tak, aby díky sadě výkonných funkcí pro grafické návrhy, 3D vykreslování a střih videa umožnil popustit uzdu kreativitě. Tento notebook určený pro tvůrce přináší podmanivé barvy a jas díky možnosti volby OLED panelu s poměrem stran 16:10, podporou 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a se špičkovým jasem 500 nitů. Swift X 16 kombinuje atraktivní design a vysoký výkon. Přichází v 17,9 mm tenkém provedení s procesorem až AMD Ryzen™ 9 7940H[1] a grafikou NVIDIA® GeForce RTX 4050 Laptop[[1]] s ovladači NVIDIA® Studio Drivers, které pomáhají posunout kreativní projekty na vyšší úroveň. Je také vybaven chladicím systémem TwinAir, větší baterií a všemi důležitými porty pro zvýšení produktivity. Videohovory a streamování nebylo nikdy lepší, protože notebook RTX využívá kameru s rozlišením Full HD 1080p, která využívá technologii Temporal Noise Reduction (TNR) od společnosti Acer a její sadu technologií využívajících umělou inteligenci pro čistá a ostrá videa.

Podmanivá vizuální identita a barvy

Nový Acer Swift X 16 se vyznačuje precizním a kvalitně zpracovaným designem s dlouhým předním výřezem pro snadný přístup. Panty a větrací otvory jsou pečlivě ukryty pod hliníkovým povrchem. Tento nově navržený tenký a lehký notebook váží pouhých 1,9 kg, jeho elegantní tělo s tloušťkou 17,9 mm mu poskytuje sebevědomější vzhled a pocit. Hladký touchpad má ve srovnání s předchozím modelem o 33 % větší prostor pro posuv a pyšní se mezi současnými notebooky Acer největším plochou touchpadu.

Uživatelé budou ohromeni senzačními barvami a obrazem, které nabízí 16″ OLED panel s rozlišením 3,2K (3 200 × 2 000 px). Ten se může pochlubit i certifikáty VESA DisplayHDR™ TrueBlack 500 a TÜV Rheinland Eyesafe® pro pohodlné sledování obrazu. Živý obraz a přesnost barev vyniknou díky 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, brilantnímu špičkovému jasu 500 nitů, obnovovací frekvenci 120 Hz a době odezvy kratší než 0,2 ms. To ještě společně s poměrem stran 16:10 umocňují tenčí rámečky ve srovnání s předchozími modely pro více prostoru na obrazovce.

Vynikající vykreslovací a chladicí výkon

Notebook Acer Swift X 16 je navržen tak, aby pomáhal designérům a tvůrcům naplno rozvinout jejich potenciál. Je poháněn až procesorem AMD Ryzen™ 9 7940H[1] (až 45 W a 8 jader) a integrovanou grafikou AMD Radeon™ 780M, které kombinují vysokou rychlost procesoru a výbornou výdrž na baterii, aby uživatelé mohli dokončit projekty v rekordním čase. Grafické procesory notebooků NVIDIA GeForce RTX 4050 vyzdvihují ray tracing nové generace, umělou inteligenci a hardware pro kódování videa AV1 s přístupem k ovladačům NVIDIA Studio a exkluzivním nástrojům, jako jsou NVIDIA Omniverse™, NVIDIA Broadcast a NVIDIA Canvas. Díky podpoře nejoblíbenějších kreativních aplikací na světě mohou uživatelé své projekty pozvednout a urychlit.

Kromě výkonného hardwaru se může tento notebook určený pro tvůrce pochlubit přepracovaným interiérem a řešením chlazení pro lepší rovnováhu mezi TDP a výdrží baterie. Díky nově navrženému uspořádání je Swift X 16 vybaven vylepšeným chlazením TwinAir, které zvyšuje přívod vzduchu až o 36 %[[2]]. Je to díky větším ventilátorům, nově přidanému turbo režimu a konstrukci klávesnice s přívodem vzduchu, která pomáhá vyhánět teplo a udržovat uvnitř nízké teploty. Uživatelé tak mohou při streamování, hraní nebo tvorbě vytěžit více výkonu.

Jasné a zřetelné videokonference a streamování

Notebook Acer Swift X 16 se díky kameře s vysokým rozlišením Full HD 1080p, která využívá sadu funkcí Acer PurifiedView™ s umělou inteligencí, jako je rozostření pozadí, automatické snímání a technologie Eye Contact, skvěle hodí pro videokonference, živé vysílání a videoblogy. Přidaná technologie Acer Temporal Noise Reduction (TNR) zajišťuje vysoce kvalitní obraz i za špatných světelných podmínek, zatímco Acer PurifiedVoice™ s redukcí šumu pomocí umělé inteligence zajišťuje, že jsou hlasy při videohovorech nebo nahrávání zřetelně slyšet. Je vybaven až 16 GB paměti LPDDR5[1], až 2 TB PCIe Gen4 SDD[1] úložištěm a slotem MicroSD pro další úložný prostor při archivaci kreativních návrhů. Uživatelé mohou také maximálně využít dva porty USB-C, HDMI 2.1 a Wi-Fi 6E[[3]] pro lepší konektivitu. Tento notebook s operačním systémem Windows 11 podporuje funkci Windows Hello prostřednictvím čtečky otisků prstů a funkci Wake on Voice pro pohodlnější a bezpečnější přihlašování, zatímco Cortana s hlasovými interakcemi funguje jako osobní asistentka pro vyšší produktivitu uživatelů.

Ceny a dostupnost

Acer Swift X 16 (SFX16-61G) bude v oblasti EMEA k dispozici v červnu za cenu od 1 566 €.

Přesné specifikace, ceny a dostupnost se liší v závislosti na zemi prodeje. Další informace o dostupnosti, specifikacích a cenách produktů na konkrétních trzích získáte na adrese www.acer.cz.

 

  1. [] Specifikace se mohou lišit v závislosti na modelu a zemi prodeje.
  2. [] Udávaný výkon vychází z údajů interní laboratoře společnosti Acer.
  3. [] K dosažení uvedených rychlostí/výhod Wi-Fi 6E (802.11ax) jsou zapotřebí zařízení kompatibilní s Wi-Fi 6E.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com