Connect with us

Zprávy

Acer uvádí na trh nové herní notebooky

Predator Triton 500 SE je herní notebook ze „speciální edice“ s nejnovějšími procesory Intel Core 12. generace a grafickým procesorem NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti, který se svým vzhledem neztratí ani na pracovišti. Predator Helios 300 je herní bestie s až 165Hz QHD IPS displejem a grafikou až NVIDIA GeForce RTX 3080 Laptop nebo NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti Laptop. Notebook Acer Nitro 5 poskytuje hráčům vše, co potřebují, aby se mohli pustit do hry, a to díky procesorům Intel Core až 12. generace nebo AMD Ryzen řady 6000 a grafické kartě NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti. Notebooky Predator Helios 300 a Acer Nitro 5 mají nový čistý design.

Společnost Acer oznámila inovaci svých řad herních notebooků Predator a Nitro a na začátku roku představila nové modely Predator Triton 500 SE, Predator Helios 300 a Acer Nitro 5. Všechny tyto notebooky jsou vybaveny nejnovějšími procesory Intel Core 12. generace a grafickými procesory NVIDIA GeForce RTX 30 Laptop, zatímco Acer Nitro 5 zahrnuje také varianty procesorů AMD Ryzen 6000. Součástí těchto notebooků je také měsíční předplatné Xbox Game Pass, které hráčům poskytuje jednodenní přístup k oblíbeným titulům a možnost hrát s přáteli, ať už na počítači nebo na herní konzoli.

„Naše nejoblíbenější herní notebooky byly doplněny o nejnovější křemík, který byl představen na veletrhu CES,“ řekl James Lin, generální ředitel divize notebooků společnosti Acer Inc. „Díky kombinaci s nejmodernější technologií chlazení a displeji s vysokou obnovovací frekvencí jde o vzrušující notebooky, které si zamilují i ti nejnáročnější hráči.“

„Díky nové výkonné hybridní architektuře a špičkovým portům, paměti a konektivitě poskytují procesory Intel Core řady H 12. generace bleskový výkon a možnosti, jaké dnešní hráči vyžadují,“ řekl Jerry Tsao, viceprezident divize notebooků pro nadšence, společnost Intel. „Nová řada herních notebooků Acer s procesory Intel Core 12. generace se vyznačuje neuvěřitelným designem, s chutí si na těchto noteboocích zahrají hráči všech úrovní.“

Predator Triton 500 SE — Tenký herní notebook

Predator Triton 500 SE (PT516-52s) je „speciální edice“ notebooku pro hraní her a práci. Uvnitř se nachází až procesor Intel® Core™ i9 dvanácté generace, grafický procesor NVIDIA® GeForce RTX™ 3080 Ti Laptop a 32 GB paměti LPDDR5 5200 MHz[ ], které poskytují extrémní výkon potřebný pro nejnovější hry. Zvenčí se díky celokovovému[ ] designu ve spartánském stylu dokonale hodí na pracoviště nebo do přednáškové místnosti. Díky pouhým 19,9 mm[2, ] v nejtenčím místě se notebook dostane všude tam, kam se uživatelé vydají, zatímco až 2TB vysokorychlostní PCIe Gen4 úložiště nabízí dostatek prostoru pro hry a soubory.

Tento výkonný hardware podporuje nejmodernější technologie chlazení. Notebook využívá systém tří ventilátorů včetně dvou AeroBlade™ 3D 5. generace, z nichž má každý 89 kovových lopatek. Technologie Vortex Flow od společnosti Acer přesměrovává proud vzduchu, který tyto ventilátory vytvářejí, na kritické komponenty, zatímco strategicky umístěná teplovodivá pěna, teplovodivá pasta z tekutého kovu na procesoru a čtyři heatpipe dále zlepšují chlazení. Kromě zvýšení výkonu to znamená, že uživatelé nebudou pociťovat teplo, a zároveň budou moci maximálně využít dlouhou výdrž, kterou notebooku poskytuje velká baterie s kapacitou 99,98 Wh.

Obsah vypadá na 16″ displeji zařízení Triton 500 SE skvěle. Hráči ocení špičkový WQXGA (2 560 × 1 600 px) panel s obnovovací frekvencí 240 Hz[2] a dobou odezvy 3 ms[ ] doplněný o podporu technologie NVIDIA G-SYNC pro synchronizaci snímků. Tvůrci obsahu zase ocení jas 500 nitů, 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a poměr stran 16:10 zvyšující produktivitu. Navíc je notebook vybaven čtečkou karet SD 7.0.

Notebook se může pochlubit operačním systémem Windows 11 a také celou řadou portů USB 3.2 Gen2, včetně dvou portů Thunderbolt™ 4 Type-C s podporou DisplayPortu a Power Delivery[ ], zatímco port HDMI 2.1 umožňuje připojení externího displeje s rozlišením 4K@120 Hz. Vše završuje ethernetový řadič Intel® Killer™ E3100G 2.5G, Wi-Fi Intel® Killer™ Wi-Fi 6E 1675 a software Control Center 2.0, což uživatelům poskytuje bleskurychlé připojení.

Predator Helios 300 — Vše je o výkonu

Predator Helios 300 (PH315-55) je výkonný herní notebook vybavený celou řadou špičkového hardwaru: procesorem Intel Core i7 až 12. generace, grafickým procesorem NVIDIA GeForce RTX 3080 Laptop nebo NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti Laptop, 32 GB paměti DDR5-4800 MHz a až 2TB úložištěm PCIe Gen4 SSD v režimu RAID 0. Tyto hardwarové svaly pohání až 15,6″ QHD (2 560 × 1 440) IPS[1] displej s obnovovací frekvencí 165 Hz. A díky přepracovanému a čistšímu designu vypadá skvěle i vnějšek notebooku. Tenká světelná lišta pod opěrkou dlaní (konfigurovatelná prostřednictvím PredatorSense) umožňuje zařízení zachovat si herní vzezření v poněkud decentnější podobě.

Rozložení dvou ventilátorů, mezi které patří jeden ventilátor AeroBlade 3D 5. generace, pomáhá udržovat systém chladný, což je dále podpořeno teplovodivou pastou z tekutého kovu a technologií Acer CoolBoost™. Jediné stisknutí vestavěného tlačítka PredatorSense nabízí uživatelům kontrolu nad rychlostí otáček ventilátoru prostřednictvím čtyř přednastavených provozních režimů, zatímco jediné stisknutí vestavěného tlačítka Turbo okamžitě zvýší tato nastavení na maximum pro lepší herní výkon. Klávesnice s podsvitem prostřednictvím mini-LED[2] se může pochlubit funkcí RGB podsvitu pro každou klávesu zvlášť[2].

Notebook je vybaven operačním systémem Windows 11, technologií Killer DoubleShot Pro (E2600+1675i) a připojením WiFi 6E. Kromě toho nabízí celou škálu portů, včetně HDMI 2.1 pro připojení externích monitorů nebo konzolí, portu Thunderbolt™ Type-C a dvou portů USB 3.2 Gen2, z nichž jeden umožňuje uživatelům nabíjet mobilní zařízení, i když je notebook vypnutý.

K dispozici je také 17,3″ model (PH317-56) s IPS panelem (QHD 165 Hz nebo Full HD 165 Hz/144 Hz).

Acer Nitro 5 — Bohaté možnosti konfigurace

Acer Nitro 5 je herní notebook, který hráčům poskytuje vše, co potřebují k objevování a hraní nejnovějších her. Je vybaven procesorem Intel® Core™ i7 12. generace (AN515-58) a grafickým procesorem NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti. Dvojice slotů pro M.2 SSD (PCIe Gen 4) nabízí možnost úložiště s enormní kapacitou i rychlostí, zatímco až 32 GB operační paměti DDR4 3200 poskytuje hráčům dostatek prostoru pro práci s více aplikacemi najednou. V kombinaci se 165Hz QHD panelem, který má dobu odezvy 3 ms[5] , přináší Nitro 5 příjemně plynulé hraní. Pro další kontrolu umožňují řadiče Killer™ Ethernet E2600[2] a Intel® Killer™ Wi-Fi 6 AX1650i hráčům upřednostnit herní provoz v síti pro ještě rychlejší připojení, když se počítá každá sekunda.

Acer Nitro 5 lze také vybavit až procesorem AMD Ryzen řady 6000™ (AN515-46), až grafickým procesorem NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti Laptop a až 32 GB operační paměti DDR5 4800 MHz nejnovější generace. Tato generace Nitro 5 se dodává se dvěma možnostmi displeje, se 144Hz Full HD nebo se 165Hz QHD panelem, přičemž oba využívají technologii AMD FreeSync™[ ] a nabízejí plynulé hraní bez trhání obrazu. Co se týče úložiště, Nitro 5 s procesorem AMD je vybaven dvěma M.2 PCIe Gen 4 SSD (PCIe® Gen4 ×1, PCIe® Gen3 ×1) sloty.

Dodává se také s operačním systémem Windows 11 a přepracovaným šasi, které je vybaveno dvouventilátorovým chlazením, sáním na horní i spodní straně těla a čtyřmi výfukovými otvory. Uživatelé, kteří potřebují větší nebo menší chladicí výkon, mohou ovládat rychlost otáček ventilátorů pomocí obslužné aplikace NitroSense, což je integrované softwarové řešení, které uživatelům umožňuje jejich procesor/grafiku také přetaktovat[ ] a přizpůsobit si vzhled prostřednictvím čtyřzónového RGB podsvitu klávesnice.

Zážitek z hraní doplňuje zvuk DTS:X® Ultra, který prohlubuje ponoření uživatelů do hry díky čistým zvukům, které lze vykreslit v trojrozměrném zvukovém prostoru. Tato technologie poskytuje i konkurenční výhodu, protože umožňuje hráčům přesně slyšet, odkud soupeř přichází. Uživatelé, kteří chtějí hrát se sluchátky a dalšími periferními zařízeními, ocení celou řadu portů počítače Nitro 5, včetně HDMI 2.1 a podpory USB 3.2 Gen 1 i Gen 2. Model s procesorem Intel je vybaven také portem Thunderbolt™ 4 Type-C. Model poháněný procesorem AMD obsahuje rozhraní USB® 4.

K dispozici je také dvojice 17,3″ modelů (AN517-55, AN517-42) s IPS panelem (QHD/Full HD 165 Hz, Full HD 144 Hz).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com