Connect with us

Zprávy

Acer rozšiřuje nabídku zařízení s ChromeOS o Acer Chromebox CXI5 a Add-In-One 24

Společnost Acer dnes rozšířila svou produktovou řadu se systémem ChromeOS o nový Acer Chromebox CXI5 a Chromebox Enterprise CXI5. Přichází také s počítačem Acer Add-In-One 24, modulárním řešením „vše v jednom“, které se skládá buď z počítače Acer Chromebox CXI5 či Acer Chromebox Enterprise CXI5 a 24″ Full HD dokovacího monitoru. Obě řešení pomáhají podnikům a komerčním institucím zefektivnit prostor a zjednodušit údržbu, modernizaci a opravy, což vede ke snížení prostojů a ke dlouhodobým úsporám nákladů.

„Tyto nové systémy Acer s operačním systémem ChromeOS jsou vynikající volbou pro podniky a instituce vyžadující spolehlivé počítače, které se snadno nastavují, používají a spravují a zároveň maximálně využívají omezený prostor,“ řekl Jeff Lee, generální ředitel divize Stationary Computing, IT Products Business, Acer Inc. „Tato výkonná zařízení vybavená nejnovějšími technologiemi, včetně Intel vPro a integrované ochrany proti škodlivému softwaru, podporují funkce pro práci s více aplikacemi najednou. Samozřejmostí je pak přísné zabezpečení, které je dnes v organizacích vyžadováno.“

Acer Chromebox CXI5 a Acer Chromebox Enterprise CXI5

Nový Acer Chromebox CXI5 je vybaven systémem ChromeOS a nabízí rychlé spouštění, snadné používání a robustní bezpečnostní funkce. Tento Chromebox poskytuje maximální flexibilitu v možnostech umístění díky svému kompaktnímu designu. Vejde se do prostorově omezeného prostředí, jako jsou call centra a coworkingové prostory, a díky sadě pro VESA uchycení jej lze umístit téměř kamkoli. Je vybaven procesorem Intel Core i7 až 12. generace[[1]], který nabízí rychlý výkon pro každodenní úlohy a přináší až o 20 % vyšší výkon než předchozí generace procesorů. Platforma Intel vPro vytvořená pro podporu podnikového výkonu a efektivity, je vybavena dodatečným hardwarovým zabezpečením pro vícevrstvou úroveň ochrany, která je v dnešním hybridním pracovním prostředí potřebná. Také se může pochlubit osvědčenou stabilitou, na kterou se IT profesionálové mohou spolehnout.

Počítač Acer Chromebox Enterprise CXI5 je vybaven nástavbou Chrome Enterprise a navržen tak, aby vyhovoval požadavkům firem na IT a podporoval potřeby moderních zaměstnanců. Přináší kombinaci rychlého nasazení a jednoduchých nástrojů pro správu, vestavěných funkcí proaktivního zabezpečení a přístupu k široké škále důležitých aplikací pro produktivitu. Toto chytré zařízení je také vybaveno nepřetržitou podporou IT správce, umožňuje IT oddělení prosazovat stovky zásad prostřednictvím konzole Google Admin a provádí pravidelné automatické aktualizace zabezpečení na pozadí, aby se minimalizovaly výpadky a prostoje zaměstnanců. Jako zařízení šetrné k životnímu prostředí nabízí Acer Chromebox Enterprise CXI5 režimy s nízkou spotřebou energie a možnosti efektivního nabíjení.

Počítače Acer Chromebox CXI5 a Acer Chromebox Enterprise CXI5 se připojují k široké škále periferních zařízení pomocí čtyř portů USB 3.2 Gen 2 Type-A a dvou portů USB4 Type-C, které poskytují nejnovější a nejrychlejší technologii USB, jež dokáže přenášet data rychlostí až 40 Gb/s. Plnohodnotný port USB-C v kombinaci se dvěma porty HDMI 2.1 navíc podporuje až čtyři externí displeje. Kromě toho poskytují Intel® Wi-Fi 6E (Gig+) a RJ45 s 2,5Gb/s ethernetem (2,5GbE)[[2]] stabilní připojení k internetu a síti.

Acer Add-In-One 24 je komplexní řešení stolního počítače

Nový Add-In-One 24 od společnosti Acer má modulární konstrukci, která se skládá z počítače Acer Chromebox CXI5 nebo Chromebox Enterprise CXI5. Ten se vkládá do doku na zadní straně 24″ monitoru s rozlišením Full HD 1080p. Tato konstrukce umožňuje snadnou výměnu zařízení Acer Chromebox za jiné, což usnadňuje opravy a upgrady s minimálními prostoji pro uživatele.

Je ideální pro pracující v kancelářích a pracovní schůzky. Jeho 115° širokoúhlá 5Mpx webkamera, dva mikrofony a dva 4wattové reproduktory umožňují pořádání videokonferencí ve vysoké kvalitě. Několik režimů redukce šumu s umělou inteligencí potlačuje šum na pozadí a zajišťuje čistý zvuk i na těch nejrušnějších místech. Pro větší bezpečnost má webová kamera zabudovanou závěrku, která pomáhá zabránit nechtěnému zachycení obrazu hackery.

Displej využívá špičkový IPS panel s úzkými rámečky, který poskytuje přesný obraz s širokými pozorovacími úhly, což je užitečné při spolupráci s ostatními u počítače nebo při práci s více aplikacemi najednou. Jeho tenké rámečky maximalizují zobrazitelnou plochu a omezují tak posouvání, přičemž monitor lze natočit v rozsahu -5 až 25°, aby vyhovoval optimální a preferované poloze pro sledování obrazu. Volitelná dotyková funkce[1] přispívá k plynulé a bezproblémové navigaci a displej má také antireflexní povrchovou úpravu, která eliminuje odlesky, takže jej lze používat i v jasném prostředí. Aby se zabránilo manipulaci ze strany neoprávněných osob, pomáhají specializované šrouby pevně zajistit Acer Chromebox CXI5 a Acer Chromebox Enterprise CXI5 na zadní straně monitoru.

Cena a dostupnost

Acer Chromebox CXI5 bude v oblasti EMEA k dispozici v březnu za cenu od 349 €.

Acer Add-In-One 24 bude v oblasti EMEA k dispozici v březnu za cenu od 799 €.

Přesné specifikace, ceny a dostupnost se budou lišit podle země prodeje. Další informace o dostupnosti, specifikacích a cenách produktů na konkrétních trzích získáte na adrese www.acer.cz.

Obrázky a specifikace produktů naleznete v tiskové sadě Acer, nebo navštivte next@acer press room, kde jsou k vidění všechny novinky.

  1. [] Specifikace se mohou lišit v závislosti na konkrétním modelu a zemi prodeje
  2. [] 2,5Gb/s potem jsou vybaveny pouze modely s procesorem Intel® Core™

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com