Connect with us

Zprávy

Acer představuje svůj první Copilot+ notebook Swift 14 s umělou inteligencí

Společnost Acer ve spolupráci se společnostmi Microsoft a Qualcomm Technologies, Inc. uvedla na trh svůj první Copilot+ notebook Swift 14 AI, který zahajuje novou éru umělé inteligence se zcela novými uživatelskými možnostmi umělé inteligence v systému Windows 11. Swift 14 AI přijde na trh v několika konfiguracích na platformách Snapdragon X Elite a Snapdragon X Plus[1], přičemž oba jsou vybaveny jedním z nejrychlejších procesorů pro notebooky na světě, který umožňuje fungování AI přímo v zařízení. Uživatelé tak mohou zefektivnit každodenní úkoly pomocí chytřejších funkcí počítače a efektivněji řešit složité pracovní úlohy.

“Notebook Swift 14 AI který je navržen pro integraci umělé inteligence, je prvním z mnoha Copilot+ notebooků Acer, které po něm budou následovat,“ řekl Jerry Kao, provozní ředitel společnosti Acer Inc.“Tyto AI notebooky nové generace zaznamenávají výrazný skok ve výpočetním výkonu AI a odemykají zcela nové možnosti, které si uživatelé zamilují.”

“Je vzrušující spolupracovat se společností Acer a přinést technologii AI do řady zařízení s operačním systémem Windows 11, od elegantních ultrabooků až po výkonné herní sestavy. Naše spolupráce byla klíčová při dodávání výkonných a zabezpečených počítačů, které uspokojí široké spektrum zákazníků a zároveň vyváží styl a výkon s cenovou dostupností, čímž zpřístupní technologie širšímu publiku a zároveň se zaměří na udržitelnost. S uvedením Copilot+ notebooku Acer Swift 14 AI, přineseme zákazníkům nové zážitky s umělou inteligencí, které využijí AI v zařízení a v cloudu, aby tak jednotlivci i organizace mohli zvládnout více,“ uvádí Mark Linton, viceprezident pro prodej partnerských zařízení společnosti Microsoft Corp.

„Swift 14 AI je pozoruhodné zařízení, které demonstruje sílu, výkon a inteligenci platformy Snapdragon X Elite,“ řekl Kedar Kondap, senior viceprezident a generální ředitel divize Compute & Gaming společnosti Qualcomm Technologies, Inc. „Díky nejrychlejšímu procesoru pro notebooky na světě a vysoce výkonným procesorovým jádrům přináší Swift 14 AI převratné možnosti umělé inteligence, vyšší produktivitu a kreativitu, mění tato nová zařízení Acer pravidla hry ve světě notebooků s umělou inteligencí.”

Platformy Snapdragon X Series pohánějí počítače s umělou inteligencí nové generace

Procesory Snapdragon® X Series jsou vyrobeny pro využití umělé inteligence a jsou navrženy tak, aby patřily k nejvýkonnějším, nejinteligentnějším a energeticky nejúspornějším procesorům vytvořeným pro Windows ve své kategorii.

Nový Acer Swift 14 AI s procesorem Snapdragon X Elite[1], je vybaven[1,2] vysoce výkonnými procesorovými jádry[1] na 4nm procesním uzlu, integrovanou grafickou kartou Qualcomm Adreno™ GPU o výkonu 3,8 TFLOPS a procesorem Qualcomm Hexagon™ s výkonem 45 TOPS. Je také vybaven až 32 GB paměti LPDDR5X-8533 a až 1 TB NVMe PCIe Gen 4 SSD pro zvýšení výkonu systému a navigaci během na výkon náročných úkonů ve prospěch produktivity, kreativity a zábavy bez obětování výkonu. Ve spojení se stovkami prémiových aplikací, které jsou optimalizovány pro architekturu kompatibilní s Arm technologií, umožňují procesory Snapdragon X Elite a Snapdragon X Plus uživatelům plynulý a efektivní chod.

S Copilot+ počítači začíná nová éra umělé inteligence

Optimalizace pro umělou inteligenci nového notebooku Swift 14 AI odemyká nové možnosti produktivity, kreativity a komunikace.

Díky funkci Recall[2] mohou uživatelé snadno najít cokoli, co viděli na svém počítači, pouhým popsáním stop, které si pamatují. Díky prozkoumatelné časové ose mohou uživatelé snadno procházet časem a vrátit se k aplikacím, dokumentům nebo zprávám, které dříve používali. Funkce Live Captions[2, ] s živým překladem poskytuje automatické titulky k mluvenému slovu a v reálném čase provádí překlady jakéhokoli živého nebo předem nahraného videa ze 44 jazyků do angličtiny.

K podnícení představivosti a tvůrčích schopností lze nyní pomocí nástroje Cocreator[2,3]. Funkce Auto Super Resolution[2] automaticky zvyšuje rozlišení grafiky a obnovovací frekvenci snímků ve hrách v reálném čase, aby hráči dosáhli požadovaného vizuálního ztvárnění bez zásahu do výkonu. Těm, kteří chtějí vždy vypadat a znít co nejlépe a zároveň co nejlépe zaujmout své publikum při videohovorech, pomáhá aplikace Windows Studio Effects [2,3] automaticky zlepšit světelné podmínky a potlačit nežádoucí šum. Prostřednictvím Rychlého nastavení lze také aktivovat tři umělecké filtry na libovolné videoplatformě, což uživatelům umožňuje vyjádřit se během videohovorů novými a kreativními způsoby. Každodenní společník s umělou inteligencí Copilot, je přístupný jediným kliknutím na vyhrazené tlačítko Copilot.

Prémiový design a funkce

Odrazem moderních možností použitelnosti a propracovaného designu notebook Swift 14 AI, který je exkluzivně navržen pro Copilot+, je zvýraznění jedinečné ikony AI vyražené na krytu tenkého a lehkého šasi a indikátorem aktivity na touchpadu, ten se rozsvítí při spuštění zařízení nebo funkce Copilot. Notebook je vybaven 14,5palcovým IPS displejem s rozlišením WQXGA (2560×1600), obnovovací frekvencí 120 Hz a podporou 100% barevného gamutu sRGB. Je k dispozici s možností dotykového displeje edge-to-edge (od okraje k okraji) a je vybaven certifikací TÜV Rheinland Eyesafe® 2.0 [1], která pomáhá minimalizovat účinky škodlivého modrého světla, aniž by byla obětována přesnost barev. Konstrukce se 180stupňovým kloubem poskytuje flexibilitu různých režimů užívání a umožňuje snadné otevírání hliníkového krytu jednou rukou.

Infračervená webkamera s rozlišením 1440p QHD, trojicí mikrofonů[1] a krytkou pro lepší ochranu soukromí využívá sadu konferenčních nástrojů Acer PurifiedView™ 2.0 a Acer PurifiedVoice™ 2.0 s umělou inteligencí, aby uživatelé vždy vypadali a zněli co nejlépe. Ty lze rychle kalibrovat díky panelu Acer QuickPanel, který se intuitivně zobrazí po zapnutí webové kamery nebo mikrofonu zařízení. Speciální klávesa uživatele nasměruje na aplikaci AcerSense™ oceněnou Red Dot Design Award, která slouží ke správě zařízení, a na knihovnu funkcí umělé inteligence, jež jsou v zařízení k dispozici prostřednictvím zóny Experience Zone.

Tento Copilot+ PC je vybavený funkcí Windows Hello, která podporuje biometrické přihlášení a přihlášení pomocí rozpoznání obličeje pro rychlý a bezpečný přístup. Udržitelnost zůstává důležitým pilířem produktů nové generace společnosti Acer – počítač Swift 14 AI využívá v zařízení plast z PCR, dodává se se 100% recyklovatelným obalem a získal zlatou certifikaci EPEAT za splnění nejpřísnějších kritérií EPEAT. Zařízení se může pochlubit také připojením Wi-Fi 7 a Bluetooth™ 5.4, které poskytují rychlost až 5,8 Gb/s a nízkou latenci pod 2 ms, a velkorysou řadou portů včetně dvou portů USB typu C a dvou portů USB 3.2 typu A pro větší flexibilitu.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com