Connect with us

Zprávy

Acer představuje nový Swift Edge 16 s procesory AMD Ryzen řady 7040 a Wi-Fi 7

Společnost Acer dnes představila inovovaný notebook Acer Swift Edge 16 (SFE16-43), který je určen pro dynamické profesionály vyžadující od svého hardwaru vysoký výpočetní výkon, produktivitu a přenositelnost. Tento lehký notebook je poháněn procesory AMD Ryzen™ řady 7040[1] a grafikou až AMD Radeon™ 780M pro výkon a vizuální efekty nové generace a u některých modelů s vybranými procesory se může pochlubit technologií AMD Ryzen™ AI, která zařízení umožňuje držet krok s dnešními požadavky na umělou inteligenci a dalšími funkcemi.

Swift Edge 16 je vybaven úžasným 16″ 3,2K OLED displejem s vylepšenou obnovovací frekvencí 120 Hz a podporou 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, který poskytuje věrné barvy a obraz. Tento notebook s operačním systémem Windows 11 se může pochlubit také kompatibilitou s až Wi-Fi 7[1], bezpečnostním procesorem Microsoft Pluton a řadou chytrých funkcí, takže uživatelé mohou zůstat připojeni k rychlému bezdrátovému připojení a mít zabezpečená soukromá data.

Vizuálně výrazný design a špičkový displej

Acer Swift Edge 16 vyzařuje sebevědomí, protože se pyšní poutavým designem a schopnostmi barevného displeje, které jistě vzbudí pozornost. Jeho ultratenké a lehké tělo z hořčíkové slitiny měří pouhých 12,95 mm, váží pouze 1,23 kg a je opatřeno elegantním olivově černým povrchem. Uživatelé si mohou dopřát sledování obrazu jako v kině na 16″ 3,2K OLED panelu (3 200 × 2 000 px) s obnovovací frekvencí 120 Hz, podporou 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a dobou odezvy 0,2 ms. V kombinaci s kontrastním poměrem 1 000 000:1, špičkovým jasem 500 nitů a certifikací VESA DisplayHDR™ True Black 500 nabízí tento OLED notebook přesné a kontrastní barvy, které si můžete vychutnat. Displej s certifikací TÜV Rheinland Eyesafe® také pomáhá snižovat expozici modrému světlu pro větší pohodlí při delším sledování obrazu.

Optimalizovaný výkon a zabezpečení využívající umělou inteligenci

Swift Edge 16 využívá nejnovější procesory AMD Ryzen™ řady 7040[1] pro čistý výkon a vysokou energetickou účinnost, která udržuje notebook v provozu déle, když je odpojen od napájení, a zároveň využívá až grafiku AMD Radeon™ 780M pro pohlcující vizuální efekty. Díky technologii AMD Ryzen AI u modelů s vybranými procesory přináší specializovaný engine nové zážitky s umělou inteligencí, jako je například vylepšení kvality videa v reálném čase pro videohovory. Díky vestavěnému bezpečnostnímu procesoru Microsoft Pluton, který je ve výchozím nastavení povolen, dodává Switch Edge 16 dodatečnou ochranu, která pomáhá bránit se proti sofistikovaným útokům, zatímco čtečka otisků prstů podporující Windows Hello umožňuje biometrické ověřování počítače se systémem Windows 11.

Tento notebook s procesorem AMD Ryzen je také vybaven až 32 GB paměti LPDDR5 RAM[1] a až 2TB PCIe Gen 4 SSD[1] úložištěm pro rychlý přenos dat, nižší latenci a rychlejší načítání dat, zatímco technologie chlazení TwinAir s vylepšeným designem ventilátoru a přívodu vzduchu do klávesnice pomáhá zajišťovat chod notebooku na plný výkon.

Chytré funkce a bezproblémové připojení s Wi-Fi 7

Nejnovější verze řady Swift Edge přichází s podporou až Wi-Fi 7[1], která se může pochlubit zvýšenou rychlostí až 5,8 Gb/s, nízkou latencí pod 2 ms a funkcí multi-link pro rychlé a spolehlivé bezdrátové připojení. Swift Edge 16 je také vybaven sadou chytrých funkcí, které pomáhají zvýšit celkovou produktivitu a snadnost používání. Díky podpoře Window Studio Effects se mohou uživatelé během videokonferencí prezentovat v tom nejlepším světle díky webové kameře s rozlišením 1440p QHD, automatickému počtu snímků za sekundu, korekcí pohledu a pokročilému rozostření pozadí. Webová kamera je také vybavena funkcemi Acer Temporal Noise Reduction (TNR) a Acer PurifiedVoice™ s redukcí šumu pomocí umělé inteligence, které zajišťují lepší zážitek z videohovorů. Nechybí ani klávesnice plné velikosti a řada nezbytných portů pro připojení; dva porty USB typu A, dva porty USB 4 typu C PD 65 W s možností rychlého nabíjení a zobrazení, HDMI 2.1 a čtečka karet Micro SD.

Cena a dostupnost

Swift Edge 16 (SFE16-43) bude k dispozici v červenci za cenu od 1 199 €.

Přesné specifikace, ceny a dostupnost se liší v závislosti na zemi prodeje. Další informace o dostupnosti, specifikacích a cenách produktů na konkrétních trzích získáte na adrese www.acer.cz.

  1. [] Specifikace se mohou lišit v závislosti na modelu a zemi prodeje.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com