Connect with us

Zprávy

Acer představil Aspire Vero National Geographic Edition

Společnost Acer dnes představila Aspire Vero National Geographic Edition (AV15-51R), speciální edici notebooku Acer Aspire Vero, která je projevem závazku společnosti Acer dosáhnout udržitelnější budoucnosti. Každý nákup tohoto udržitelně smýšlejícího notebooku pomáhá podporovat celosvětovou neziskovou organizaci National Geographic Society se sídlem v USA v její práci na ochraně našeho světa prostřednictvím průzkumu, výzkumu a vzdělávání.

„Společnost Acer v posledních několika letech podniká kroky ke snížení své ekologické stopy. Produktová řada Vero, která vznikla na základě naší platformy Earthion, představuje poslední z těchto snah,“ řekl James Lin, generální ředitel divize notebooků, IT Products Business, společnost Acer Inc. „Jsme potěšeni přijetím, s jakým se Aspire Vero setkal u uživatelů i médií, a doufáme, že naše úsilí povzbudí partnery a kolegy z oboru k podobným krokům v jejich vlastních kapacitách.“

Snižování (Reduce) — Minimální stopa

Vzhled původního notebooku Aspire Vero určuje směs materiálů použitých na výrobu jeho šasi, které se skládá z 30 % z recyklovaného plastu (PCR). Tato směs byla pečlivě vybrána pro vyváženost odolnosti, tuhosti a estetiky. Žluté pigmentové tečky kontrastují s tímto strukturovaným šedým povrchem a dodávají notebooku charakter, a to vše bez nutnosti použití jakékoliv barvy. Aspire Vero National Geographic Edition na tento design navazuje a vypráví příběh způsobem, který upoutá pozornost.

Uživatelé si nejprve všimnou několika diagonálních čar, které se táhnou přibližně přes polovinu horního krytu. Tyto čáry, které jsou malým výřezem z topografické mapy, rozdělují povrch notebooku na pevninu a moře a odkazují na vliv globálního oteplování na stoupající hladinu moře. Po otevření notebooku se objeví ikonický žlutý rámeček National Geographic, který byl vytištěn přímo na pravý dolní roh klávesnice. Na mezerníku je žlutým písmem napsáno: „For Planet Earth“ neboli „Pro planetu Zemi“.

Opětovné využití (Reuse) — Balení s dalším účelem

Aspire Vero National Geographic Edition už na první dojem ukazuje, že životnost počítačových obalů nemusí končit dodáním produktu. Vnitřní obal notebooku byl navržen jako víceúčelová krabice a po dodání zařízení uživateli může být celý znovu použit. Samotná krabice má takový tvar, aby se vešla přímo do pokoje uživatele – třeba na horní část komody nebo do rohu pracovního stolu. A její vnitřní přepážku lze složit do trojúhelníkového stojanu na notebook[ ].

Inovativní konstrukce obalu společnosti Acer chrání zařízení, aniž by bylo potřeba cokoli jiného než papír, navíc z 85 % recyklovaný. Pouzdro na notebook je ze 100% průmyslově recyklovaného plastu (PIR) a stejně tak je i fólie umístěná mezi displejem a klávesami notebooku tvořena ze 100 % PIR plastem.

Recyklace (Recycle) — Snadno upgradovatelný notebook

Notebook Acer Aspire National Geographic Edition využívá v celém svém šasi 30 % plastů z PCR, čímž se při výrobě této části ušetří 21 % emisí uhlíku[ ]. 30 % PCR plastu je použito také v rámečku obrazovky notebooku a 50 % pak v krytech kláves, což dále snižuje ekologickou zátěž počítače. Pokud se podíváme na druhý konec životnosti notebooku, zvláštní úsilí bylo věnováno zjednodušení procesu provádění oprav a upgradů. Spodní kryt se odnímá pomocí jedenácti standardních šroubů s křížovou hlavou a odhaluje přehlednou sadu vnitřních součástí, která uživatelům umožňuje snadnou výměnu paměti RAM a SSD.

Notebook je poháněn procesorem Intel® Core™ 11. generace s grafikou Intel® Iris® Xe[ ] a jeho nižší ekologická zátěž neznamená nižší výkon: umožňuje uživatelům pohodlně tvořit, připojovat se a spolupracovat. Uživatelé mohou využívat systém Windows 11 ihned po vybalení z krabice, zatímco Wi-Fi 6 nabízí mimořádně spolehlivé připojení. Skvělý uživatelský zážitek doplňuje velkorysá nabídka portů včetně USB-C a dvou portů USB 3.2 Gen1 typu A, z nichž jeden lze využít k nabíjení mobilních zařízení, i když je počítač vypnutý.

Acer Earthion

Řada produktů Vero vznikla v rámci platformy Earthion od společnosti Acer, která spojuje silné stránky společnosti, jejích partnerů v dodavatelském řetězci, zákazníků a zaměstnanců s cílem pomoci řešit ekologické problémy pomocí inovativních řešení. Mezi hlavní témata, na která se Earthion zaměřuje, patří závazek RE100 společnosti Acer dosáhnout do roku 2035 100% využití obnovitelné energie, snaha o ekologičtější design produktů a úsilí o snížení uhlíkové stopy dodavatelského řetězce společnosti Acer.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com