Connect with us

Zprávy

4K herní monitory BenQ MOBIUZ EX3210U a EX2710U

BenQ uvádí dvě nové vlajkové lodi řady herních monitorů MOBIUZ. Dominantními vlastnostmi jsou 4K rozlišení, 2.1kanálové reproduktory, dálkové ovládání a integrovaný mikrofon s umělou inteligencí potlačující okolní hluk. Cílem společnosti při vývoji bylo přinést kompletní herní platformu po obrazové i zvukové stránce.

„Řada MOBIUZ dává volný prostor představivosti a maximálně vtáhne hráče do hry včetně nejnovějších AAA titulů,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „Exkluzivní chytré technologie BenQ v kombinaci s audiovizuálním výkonem přenesou hráče do herního světa. Naše herní monitory MOBIUZ jsou ideální společníkem pro každodenní přechod do alternativní reality.“

Elegantní bílé provedení ladí s novými herními konzolemi i periferiemi a vytvoří tak ucelenou atmosféru v herním koutku. Monitory v sobě ukrývají subwooferem vylepšené 2.1kanálové reproduktory a nově také zabudovaný mikrofon s umělou inteligencí potlačující okolní hluk.

32, respektive 27palcové monitory nabízí dokonalou kvalitu díky 4K UHD rozlišení obrazu dodávaného přes HDMI 2.1 a jsou tak připraveny pro připojení k počítači i konzolím.

Maximálních detailů HDR obrazu je dosaženo prostřednictvím BenQ HDRi technologie využívající nenápadně umístěné senzory reagující na okolní osvětlení. Výsledkem je čistý obraz s vynikajícím kontrastem, který odhalí i jemné odstíny tmavých oblastí, zatímco zachová detaily v jasných místech. Realistické herní světy jsou vyobrazeny vyváženými sytými barvy typickými pro řadu MOBIUZ.

V rámci přednastavených režimů je k dispozici 20 barevných profilů pro různé herní žánry a preference uživatele, stejně jako funkce Black eQualizer odhalující tajemství temných oblastí ve hře. K rychlé odezvě 1 ms se přidává také podpora FreeSync Premium Pro a technologie VRR (Variable Refresh Rate) eliminující trhání obrazu v pohybu. Nechybí také sada technologií pro ochranu zraku hráčů BenQ Eye-Care.

Bezproblémové komplexní hraní podtrhuje intuitivní funkce Scenario Mapping umožňující předvolit různé režimy v závislosti na připojeném zdroji. Dostupné rychlé položky v menu a 5cestný joystick na zadní straně dále usnadňují nastavení.

 

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com